NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

BAI Communications kupuje Vilicom a expanduje v Evropě

BAI Communications Vilicom

Poskytovatel telekomunikační infrastruktury BAI Communications expanduje v Evropě a Spojeném království akvizicí společnosti pro návrh, instalaci a správu bezdrátové infrastruktury Vilicom.

BAI má sídlo v Torontu a většinovým vlastníkem je Canada Pension Plan Investment Board. Začátkem tohoto roku BAI koupila soukromého poskytovatele infrastruktury Mobilitie, kterým rozšířila svou působnost v Severní Americe, zejména v USA.

Finanční podmínky transakce Vilicom nebyly zveřejněny. Vilicom se specializuje na různé aspekty návrhu, integrace a instalace 4G a 5G celulárních sítí a podle BAI má více než 1 500 nasazení. Mezi ně patří operátoři mobilních sítí i zákazníci společnosti Vilicom v oblasti zdravotnictví, energetiky, nemovitostí a pohostinství, přičemž hlavní projekty společnosti Vilicom zahrnují letiště Dublin T2, sportovní stadiony (včetně irského stadionu Croke Park), biologickou továrnu Bristol Myres Squibb a pobřežní větrnou farmu v Moray East, Skotsko, kde Vilicom navrhl vlastní soukromou síť, která pokrývá 295 kilometrů čtverečních. Tím konkrétním projektem byla soukromá LTE síť Open RAN a údajně první svého druhu ve Spojeném království.

BAI již působí v Kanadě, Austrálii, Spojeném království, Hong Kongu a ve Spojených státech prostřednictvím Mobilitie a Transit Wireless, které BAI většinově vlastní. Nedávno také získala 20letou koncesi na poskytování mobilních služeb pro londýnské metro a 20leté strategické partnerství s městskou radou Sunderland ve Spojeném království za účelem „vytvoření nejpokročilejšího chytrého města Spojeného království“.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky