NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

BAI Communications kupuje Vilicom a expanduje v Evropě

BAI Communications Vilicom

Poskytovatel telekomunikační infrastruktury BAI Communications expanduje v Evropě a Spojeném království akvizicí společnosti pro návrh, instalaci a správu bezdrátové infrastruktury Vilicom.

BAI má sídlo v Torontu a většinovým vlastníkem je Canada Pension Plan Investment Board. Začátkem tohoto roku BAI koupila soukromého poskytovatele infrastruktury Mobilitie, kterým rozšířila svou působnost v Severní Americe, zejména v USA.

Finanční podmínky transakce Vilicom nebyly zveřejněny. Vilicom se specializuje na různé aspekty návrhu, integrace a instalace 4G a 5G celulárních sítí a podle BAI má více než 1 500 nasazení. Mezi ně patří operátoři mobilních sítí i zákazníci společnosti Vilicom v oblasti zdravotnictví, energetiky, nemovitostí a pohostinství, přičemž hlavní projekty společnosti Vilicom zahrnují letiště Dublin T2, sportovní stadiony (včetně irského stadionu Croke Park), biologickou továrnu Bristol Myres Squibb a pobřežní větrnou farmu v Moray East, Skotsko, kde Vilicom navrhl vlastní soukromou síť, která pokrývá 295 kilometrů čtverečních. Tím konkrétním projektem byla soukromá LTE síť Open RAN a údajně první svého druhu ve Spojeném království.

BAI již působí v Kanadě, Austrálii, Spojeném království, Hong Kongu a ve Spojených státech prostřednictvím Mobilitie a Transit Wireless, které BAI většinově vlastní. Nedávno také získala 20letou koncesi na poskytování mobilních služeb pro londýnské metro a 20leté strategické partnerství s městskou radou Sunderland ve Spojeném království za účelem „vytvoření nejpokročilejšího chytrého města Spojeného království“.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »