NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Aliance O-RAN vydala nové specifikace

O-RAN Alliance

Aliance O-RAN vydala svou druhou vlnu specifikací pro architekturu otevřené rádiové sítě (RAN). Ve vydání O-RAN Alliance poznamenala, že nová verze O-RAN 002 se zaměřuje na umožnění Open Intelligence.

Funkce v nové verzi zahrnují specifikace pro řízení provozu, kvalitu služeb a optimalizaci kvality zkušeností, segmentování RAN a správu a orchestraci služeb.

Subjekt také uvedl, že od listopadu 2021 aktualizoval 36 technických dokumentů s rozšířeními a novými funkcemi.

V roce 2021 O-RAN Alliance představila novou iniciativu popisující, jak se její specifikace kombinují, aby vytvořily první vydání minimálního životaschopného plánu O-RAN. Tento plán poskytuje specifikace potřebné pro otevřený ekosystém RAN k vytvoření produktů, které splňují nejvyšší prioritu potřeb operátorů.

O-RAN Release 001 se zaměřil na vytváření otevřených rozhraní, která zahrnují otevřený fronthaul, transport, hardware a cloud.

O-RAN ALLIANCE vydala další sadu technických specifikací pro otevřený a inteligentní RAN, včetně:

– O-RAN R1 rozhraní: Obecné aspekty a principy v1.0

– O-RAN A1 rozhraní: Specifikace testů v1.0

– O-RAN Acceleration Abstraction Layer High-PHY Profiles v1.0

– Specifikace bezpečnostních testů O-RAN v1.0

Aliance O-RAN také uvedla, že plánuje v roce 2022 uspořádat dva globální PlugFesty pro své členské společnosti a instituce. „Nabídka dvou PlugFestů lépe pokryje rozšiřující se práci na integraci a komercializaci řešení O-RAN,“ uvedla aliance.

„V průběhu roku 2021 Aliance O-RAN rozšířila své interakce s dalšími průmyslovými orgány a organizacemi pro vývoj norem. Jako jeden příklad, první specifikace O-RAN – specifikace O-RAN Fronthaul Control, User a Synchronization Plane Specification – byla předložena k potenciálnímu přijetí Technickým výborem ETSI Mobile Standards Group prostřednictvím procesu ETSI PAS. Další specifikace O-RAN se plánují pro budoucí předložení procesu ETSI PAS.”

Aliance O-RAN je globální komunita více než 300 mobilních operátorů, prodejců a výzkumných a akademických institucí působících v odvětví rádiové přístupové sítě (RAN). Posláním O-RAN Alliance je přetvořit průmysl směrem k inteligentnějším, otevřenějším, virtualizovaným a plně interoperabilním mobilním sítím. O-RAN Alliance publikuje nové specifikace RAN, uvolňuje otevřený software pro RAN a podporuje své členy při integraci a testování jejich implementací.

Zdroj: rcrwireless.com