NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Aliance O-RAN vydala nové specifikace

O-RAN Alliance

Aliance O-RAN vydala svou druhou vlnu specifikací pro architekturu otevřené rádiové sítě (RAN). Ve vydání O-RAN Alliance poznamenala, že nová verze O-RAN 002 se zaměřuje na umožnění Open Intelligence.

Funkce v nové verzi zahrnují specifikace pro řízení provozu, kvalitu služeb a optimalizaci kvality zkušeností, segmentování RAN a správu a orchestraci služeb.

Subjekt také uvedl, že od listopadu 2021 aktualizoval 36 technických dokumentů s rozšířeními a novými funkcemi.

V roce 2021 O-RAN Alliance představila novou iniciativu popisující, jak se její specifikace kombinují, aby vytvořily první vydání minimálního životaschopného plánu O-RAN. Tento plán poskytuje specifikace potřebné pro otevřený ekosystém RAN k vytvoření produktů, které splňují nejvyšší prioritu potřeb operátorů.

O-RAN Release 001 se zaměřil na vytváření otevřených rozhraní, která zahrnují otevřený fronthaul, transport, hardware a cloud.

O-RAN ALLIANCE vydala další sadu technických specifikací pro otevřený a inteligentní RAN, včetně:

– O-RAN R1 rozhraní: Obecné aspekty a principy v1.0

– O-RAN A1 rozhraní: Specifikace testů v1.0

– O-RAN Acceleration Abstraction Layer High-PHY Profiles v1.0

– Specifikace bezpečnostních testů O-RAN v1.0

Aliance O-RAN také uvedla, že plánuje v roce 2022 uspořádat dva globální PlugFesty pro své členské společnosti a instituce. „Nabídka dvou PlugFestů lépe pokryje rozšiřující se práci na integraci a komercializaci řešení O-RAN,“ uvedla aliance.

„V průběhu roku 2021 Aliance O-RAN rozšířila své interakce s dalšími průmyslovými orgány a organizacemi pro vývoj norem. Jako jeden příklad, první specifikace O-RAN – specifikace O-RAN Fronthaul Control, User a Synchronization Plane Specification – byla předložena k potenciálnímu přijetí Technickým výborem ETSI Mobile Standards Group prostřednictvím procesu ETSI PAS. Další specifikace O-RAN se plánují pro budoucí předložení procesu ETSI PAS.”

Aliance O-RAN je globální komunita více než 300 mobilních operátorů, prodejců a výzkumných a akademických institucí působících v odvětví rádiové přístupové sítě (RAN). Posláním O-RAN Alliance je přetvořit průmysl směrem k inteligentnějším, otevřenějším, virtualizovaným a plně interoperabilním mobilním sítím. O-RAN Alliance publikuje nové specifikace RAN, uvolňuje otevřený software pro RAN a podporuje své členy při integraci a testování jejich implementací.

Zdroj: rcrwireless.com

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »