NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Zakladatel Iliad Xavier Niel nabízí 4,1 miliardy dolarů za odkup Millicom

Xavier Niel nabízí 4,1 miliardy dolarů za odkup Millicom

Francouzský podnikatel Xavier Niel a jeho Atlas Investissement se snaží odkoupit latinskoamerickou operátorskou skupinu Millicom, přičemž nabízí odkoupit akcie, které ještě nevlastní, v rámci dohody, která oceňuje operátora na zhruba 4,1 miliardy dolarů. Millicom, se sídlem v Lucembursku, poskytuje pevné a mobilní telekomunikační služby pod značkou Tigo více než 50 milionům zákazníků v Latinské Americe. Konkrétně obsluhuje zákazníky v Bolívii, Kolumbii, Kostarice, Salvadoru, Guatemale, Hondurasu, Nikaragui, Panamě a Paraguayi. Podle operátora dosáhl v loňském roce tržeb ve výši 5,6 miliardy dolarů.

Atlas již vlastní 29% podíl v Millicom a poprvé v květnu oznámil, že zvažuje nabídku na odkup. Nyní uvedl, že nabídne 24 dolarů za akcii v hotovosti. Nezávislý výbor představenstva Millicom však cenu odmítl s tím, že je příliš nízká vzhledem k očekávané budoucí finanční výkonnosti. Analytici však poukazují na smíšenou výkonnost latinskoamerických operací Millicom v posledních letech v důsledku nestabilní ekonomiky a nespolehlivé poptávky.

„Atlas chce pokračovat v rozšiřování dosahu a kapacity sítí a distribučních schopností Millicom, aby rozšířil svou zákaznickou základnu a lépe využil své komplexní telekomunikační odbornosti,“ uvedl Atlas ve svém prohlášení.

V roce 2021 Millicom uzavřel partnerství s Parallel Wireless pro nasazení O-RAN-kompatibilní architektury Open Radio Access Network (Open RAN) v Kolumbii s cílem poskytovat pokrytí službami 4G na 362 venkovských lokalitách po celé zemi. Niel je zakladatelem francouzského telekomunikačního poskytovatele Iliad Group.

Zdroj: rcrwireless.com