NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

WDM SYSTEMS SUMMIT 2019

wdm systems summit 2019 conference telco

Absolutní špička mezi odbornými konferencemi na téma telekomunikace, zaměřená na WDM a CWDM technologie, novinky v oblasti optických propojů datových center, ale také na oblast bezpečnosti sítí.

Úvodní řečí zahájili a uvítali partnery a účastníky konference za pořadatele pánové Miroslav Kek a Jaromír Šíma ze společnosti RLC PRAHA. Následovala zajímavá prezentace pana Leoše Boháče z ČVUT, která nesla název Vysokorychlostní optické datové přenosy, sítě a trendy. Pokračovala přednáška Tomáše Strašáka ze společnosti Dial telecom, který se snažil zodpovědět na otázku „Pokud jsme se v ČR, stejně jako ve světě dostali na 100G přenosy v sítích, budou nám tyto sítě stačit?“. Jaroslaw Kucio za společnost Ekinops měl přednášku v Angickém jazyce pod názvem Ekinops Encryption Solution in high-speed Optical Networks: FAST & EASY GDPR COMPLIANCE FOR YOUR NETWORK OVER ANY SPAN. Po přestávce na pódiu zazněla slova Tomáš Zlocha za Huatech – kdy představil ve své přednášce řešení Huawei OTN, ve které odpovídal na otázku zda je opravdu nutný ROADM. Lukáš Kinštetr za RAYCOM představil jak přistoupit k tématu optická vysoko-hustotní řešení pro datová centra. Další přednáškou Ing. Jan Vaculín z Reichle & De-Massari představil jak na – “Better Connected“ s R&M.

wdm systems summit 2019 rlcPo další krátké přestávce se pan Jaromír Šíma z RLC Praha ve své přednášce zamyslel nad tím, jak optimálně využít přenosové spektrum optického vlákna.

V společné přednášce Jana Broučka a Josef a Berana ze spol. Profiber uvedl pan Beran jak na pokročilá spektrální měření xWDM přenosových systémů, ale také představil konstrukce optických spektrálních analyzátorů a jejich aplikace.

Jedinou ženou na této ryze technicky zaměřené půdě byla Anna Biernátová ze Sitelu a ta se ve své přednášce věnovala tématu měření optických kabeláží v datových centrech.

Pavel Škoda z všem známého Cesnetu ukázal co jsou to otevřené linkové systémy (OLS) a jak se na ně připravit.

Klasicky zábavnou formou vystrašil všechny účastníky Aleš Špidla za ČIMIB, kdy začal svoji přednášku otázkou: „Jsou pro lidstvo 5G sítě příležitostí a nebo hrozbou?“. A pokračoval tím, že pokud dojde propojení všech se všemi a všeho se vším prostřednictvím 5G sítí, tak to sebou ponese mnoho nových výzev, zvláště pak v oblasti bezpečnosti.

Po krátké přestávce na kávu a občerstvení pan Jaromír Šíma ( RLC Praha) přehledně rozebral přehled standardů vysokorychlostních rozhraní Ethernetu podle IEEE a dalších specifikací, včetně použitých typů transceiverů.

Tombolou ukončená konference a pozitivní reakce účastníků, může znamenat, že oznámení dalšího ročníku konference na sebe nenechá dlouho čekat.

Pokud jste tam nebyli, nebo máte zájem o prezentace z této skvělé konference, naleznete je ke stažení zde.

Poděkování patří nejenom partnerům konference společnostem RLC Praha, ČVUT, Dial telecom, Ekinops, Huatech, Raycom, Reichle & De-Massari, Profiber, Sitel, NAKIT, CESNET ale také téměř 200 účastníkům, kteří vydrželi sledovat vysoce odborná témata až do konce. A nezapomeneme ani na mediální partnery, kterými byli AVERIA NEWS, ICT NETWORK NEWS, NETGURU NETWORK NEWS. ČESKÝ INSTITUT MANAŽERŮ INFORMAČNÍ BEZPEČNOSTI a bezpečnostní platforma Network Security Monitoring Cluster.

Přejeme Vám pohodový den a těšíme se na další setkání na našich akcích pro vás.

Za RLC Praha pánové Miroslav Kek a Jaromír Šíma.

 

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »