NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

WDM SYSTEMS SUMMIT 2019

wdm systems summit 2019 conference telco

Absolutní špička mezi odbornými konferencemi na téma telekomunikace, zaměřená na WDM a CWDM technologie, novinky v oblasti optických propojů datových center, ale také na oblast bezpečnosti sítí.

Úvodní řečí zahájili a uvítali partnery a účastníky konference za pořadatele pánové Miroslav Kek a Jaromír Šíma ze společnosti RLC PRAHA. Následovala zajímavá prezentace pana Leoše Boháče z ČVUT, která nesla název Vysokorychlostní optické datové přenosy, sítě a trendy. Pokračovala přednáška Tomáše Strašáka ze společnosti Dial telecom, který se snažil zodpovědět na otázku „Pokud jsme se v ČR, stejně jako ve světě dostali na 100G přenosy v sítích, budou nám tyto sítě stačit?“. Jaroslaw Kucio za společnost Ekinops měl přednášku v Angickém jazyce pod názvem Ekinops Encryption Solution in high-speed Optical Networks: FAST & EASY GDPR COMPLIANCE FOR YOUR NETWORK OVER ANY SPAN. Po přestávce na pódiu zazněla slova Tomáš Zlocha za Huatech – kdy představil ve své přednášce řešení Huawei OTN, ve které odpovídal na otázku zda je opravdu nutný ROADM. Lukáš Kinštetr za RAYCOM představil jak přistoupit k tématu optická vysoko-hustotní řešení pro datová centra. Další přednáškou Ing. Jan Vaculín z Reichle & De-Massari představil jak na – “Better Connected“ s R&M.

wdm systems summit 2019 rlcPo další krátké přestávce se pan Jaromír Šíma z RLC Praha ve své přednášce zamyslel nad tím, jak optimálně využít přenosové spektrum optického vlákna.

V společné přednášce Jana Broučka a Josef a Berana ze spol. Profiber uvedl pan Beran jak na pokročilá spektrální měření xWDM přenosových systémů, ale také představil konstrukce optických spektrálních analyzátorů a jejich aplikace.

Jedinou ženou na této ryze technicky zaměřené půdě byla Anna Biernátová ze Sitelu a ta se ve své přednášce věnovala tématu měření optických kabeláží v datových centrech.

Pavel Škoda z všem známého Cesnetu ukázal co jsou to otevřené linkové systémy (OLS) a jak se na ně připravit.

Klasicky zábavnou formou vystrašil všechny účastníky Aleš Špidla za ČIMIB, kdy začal svoji přednášku otázkou: „Jsou pro lidstvo 5G sítě příležitostí a nebo hrozbou?“. A pokračoval tím, že pokud dojde propojení všech se všemi a všeho se vším prostřednictvím 5G sítí, tak to sebou ponese mnoho nových výzev, zvláště pak v oblasti bezpečnosti.

Po krátké přestávce na kávu a občerstvení pan Jaromír Šíma ( RLC Praha) přehledně rozebral přehled standardů vysokorychlostních rozhraní Ethernetu podle IEEE a dalších specifikací, včetně použitých typů transceiverů.

Tombolou ukončená konference a pozitivní reakce účastníků, může znamenat, že oznámení dalšího ročníku konference na sebe nenechá dlouho čekat.

Pokud jste tam nebyli, nebo máte zájem o prezentace z této skvělé konference, naleznete je ke stažení zde.

Poděkování patří nejenom partnerům konference společnostem RLC Praha, ČVUT, Dial telecom, Ekinops, Huatech, Raycom, Reichle & De-Massari, Profiber, Sitel, NAKIT, CESNET ale také téměř 200 účastníkům, kteří vydrželi sledovat vysoce odborná témata až do konce. A nezapomeneme ani na mediální partnery, kterými byli AVERIA NEWS, ICT NETWORK NEWS, NETGURU NETWORK NEWS. ČESKÝ INSTITUT MANAŽERŮ INFORMAČNÍ BEZPEČNOSTI a bezpečnostní platforma Network Security Monitoring Cluster.

Přejeme Vám pohodový den a těšíme se na další setkání na našich akcích pro vás.

Za RLC Praha pánové Miroslav Kek a Jaromír Šíma.

 

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »