NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vysokorychlostní systém LiFi pro komerční účely

Vysokorychlostní systém LiFi pro komerční účely

Společnost Signify představila novou řadu systémů LiFi, která zahrnuje světově nejrychlejší a nejspolehlivější LiFi systémy dostupné na trhu. Řada pojmenovaná Trulifi využívá existující i budoucí mechanismy svítidel na profesionální úrovni. Namísto rádiových prostředků (jako WiFi, 4G/5G, Bluetooth, apod.) využívá Trulifi pro zajištění vysoce spolehlivé a zabezpečené obousměrné komunikace světelné vlny. A to při rychlostech nesrovnatelně vyšších než nabízejí rádiové technologie na většině běžných pracovišť.

Trulifi využívá technologie optických vysílačů zabudovaných (i dodatečně) do Philips svítidel. To znamená, že zákazníci nemusí nahrazovat existující světelnou infrastrukturu k získání vysoce kvalitního osvětlení spojeného s bezdrátovým připojením.

Trulifi překonává neustále narůstající přetížení rádiového spektra a je perfektní pro oblasti, kde rádiové frekvence nefungují dobře nebo vůbec, nebo nejsou povoleny (viz příklady použití v sekci poznámky editorům).

Nová řada se skládá ze svítidel se systémem Trulifi umožňujících bezdrátové připojení v rychlostech až 150 Mb/s ve velkých prostorách, jako jsou zasedací místnosti nebo velké kanceláře. Uživatelská mobilita je pak zajištěna díky plynulému předávání signálu mezi jednotlivými svítidly. Tato rychlost pro porovnání stačí k spuštění 30 filmů v 1080p HDTV kvalitě najednou. Aby zařízení mohlo signál přijímat, stačí zapojit přístupový USB klíč do notebooku, který slouží jako přijímač a zároveň vysílá data zpět k svítidlům.

Řada Trulifi taktéž zahrnuje fixní point-to-point systém, operující v rychlosti až 250 Mb/s, jež funguje jako bezdrátový kabel a ideálně se hodí k propojení několika zařízení. Možným využitím tak může být propojování robotů nebo jiných přístrojů v prostředí se špatný příjmem rádiových signálů jako jsou továrny nebo nemocnice, nebo tam, kde rádiová komunikace nemusí být povolena, nebo v místech, kde je třeba rychle a bezpečně pracovat s velkými datovými soubory.

„Trulifi stvrzuje naši strategii v naplňování potenciálu světla, který osloví nové rychle rostoucí trhy,“ říká Olivia Qiu, vedoucí inovací v Signify. „Díky našemu globálnímu působení, velkým instalovaným bázím a hlubokým znalostem oboru chceme pomáhat našim současným i budoucím zákazníkům využít osvětlovací infrastruktury k získání spolehlivé, bezpečné a vysokorychlostní bezdrátové komunikace za velmi konkurenceschopnou cenu. Kdekoliv je světlo, může teď být i bezdrátová komunikace.“

Systémy Trufili mají široké spektrum využití, o čemž referují i spokojení zákazníci Společnosti Signifi.

„Chtěli jsme energeticky efektivní svítidla vysoké kvality a zároveň bezdrátové připojení, které si poradí s fotografiemi ve vysokém rozlišení nebo s jinými velkými soubory. Navýšili jsme původní kapacitu z 5 Mb/s na neuvěřitelných 150 Mb/s, které teď můžou naši klienti a zaměstnanci využívat. A k tomu se teď mohou pohybovat z místa na místo dle libosti, jelikož se signál plynule předává z jednoho svítidla na druhé. Kromě klasického šifrování se Trulifi může pochlubit dodatečnou vrstvou zabezpečení a to díky tomu, že světlo skrz zdi jednoduše nepronikne – to, co se stane v místnosti, tam i zůstane. Tato technologie je skutečně přelomová,“ říká Christoph Ruys, Manažer Business Developmentu v Claerhout Communication Campus.

„Schopnost integrovat do kancelářských budov a pracovišť moderní technologii jako je Trulifi je velkou konkurenční výhodou, která může pomoci přilákat nové nájemníky a zvýšit hodnotu aktiv. Jako pronajímatelé dbáme na poskytování těch nejšpičkovějších služeb našim zákazníkům. Také si klademe za povinnost objevovat a testovat nejnovější technologie na trhu. Je nám potěšením být první společností implementující technologii Signify Trulifi ve střední a východní Evropě, a zároveň tak nastavovat nový standard na trhu s realitami,“ říká Grzegorz Strtyński, obchodní ředitel Globalworth.

„Signify je v pozici, kdy může dodat LiFi systémy v atraktivním cenovém rozhraní, které pomůže překonat rozpočtové bariéry pro potenciální zákazníky. Signify také přijmul ITU G. 9991 LiFi standard, který je v souladu s obecným pohybem trhu směrem k rostoucí standardizaci,“ říká Krystal Maxwell, Senior Výzkumný Analytik v Navigant Research.