NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Viceprezidentem odpovědným za provoz a rozvoj sítí ve společnosti Vodafone je Miroslav Bula

Miroslav Bula

Vedení Vodafonu posílilo o dalšího člena. Miroslav Bula se stává novým viceprezidentem pro síťové technologie.

V loňském roce začala v oddělení technologií Vodafonu transformace a roli viceprezidenta pro technologie nahrazují nyní dvě nové role, a to viceprezidenta pro informační technologie, kterou od loňského září ve Vodafonu zastává Petr Brunclík, a viceprezidenta pro sítě, kterou nově obsazuje Miroslav Bula.

Miroslav nastoupil do Vodafonu v roce 2006 jako architekt sítí. Poté měl několik let na starosti strategii přístupových sítí, plánování rozvoje a také řídící ústřednovou část sítě, která zajišťuje spojování hovorů, odesílání SMS i MMS a umožňuje přístup zákazníků k aktivovaným službám nebo na internet. Stojí také za zavedením nových síťových funkcionalit a za vytvořením týmu, který je odpovědný za stabilní provoz.

Významně se podílel na vedení několika klíčových projektů Vodafonu. Patří mezi ně zavádění 3G, 4G a 5G sítí, první 5G holografický hovor v Karlových Varech v roce 2019, výstavba sítě Narrow Band pro internet věcí (NB-IoT) nebo pokrytí pražského metra mobilním signálem. Byl také zodpovědný za integraci fixních sítí získaných akvizicí UPC do infrastruktury Vodafonu.

„Jsem ve Vodafonu už 16 let a je fascinující sledovat neustálý vývoj technologií, díky kterým jsme mezi sebou ve spojení. Nejnovější síť páté generace nám umožňuje pokročilejší formu konektivity a baví mě být u toho, jak zavádění 5G pomáhá především v oblasti průmyslu a dopravy. Nové technologie dnes zvládají to, co bylo dříve nepředstavitelné a já jsem zvědavý, co dalšího přinesou sítě budoucích generací,“ říká Miroslav Bula, viceprezident pro sítě Vodafonu.

Miroslav vede tým téměř 350 lidí, kteří jsou zodpovědní za implementaci nejnovějších technologií do sítě Vodafonu, neustále rozšiřují pokrytí a kapacitu v mobilní i fixní síti, zajišťují stabilní provoz a co nejvyšší úroveň našich produkčních systémů.

Vystudoval obor telekomunikací na ČVUT. Před nástupem do Vodafonu pracoval několik let v T-Mobile CZ a T-Mobile International v Bonnu. Zde zastával různé pozice na technickém oddělení. Ve volném čase se věnuje své rodině, cestuje, tráví čas v přírodě a rád rybaří.

TZ

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »