NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

V silničních tunelech v Praze se zlepší rádiový signál, TSK hledá provozovatele

Tunel Blanka signál

V tunelech městského silničního okruhu v Praze se zlepší rozhlasový signál. Technická správa komunikací (TSK) vypsala tendr, ve kterém bude hledat firmu provozující radiové stanice. Sdělila to mluvčí TSK Barbora Lišková. V tunelech je nyní signál nedostatečný. Pokrytí signálem zahrnuje Strahovský tunel, Mrázovku a tunelový komplex Blanka. Zájemci se mohou hlásit do 20. června.

„Předmětem veřejné soutěže je výběr nejvhodnější nabídky na uzavření smluv o užívání radiové frekvence prostřednictvím zařízení pro provoz rozhlasového vysílání ve Strahovském tunelu, tunelu Mrázovka a tunelovém komplexu Blanka,“ uvedla Lišková.

S vybraným účastníkem podepíše TSK smlouvu a provozovatel následně získá oprávnění k užívání radiové frekvence v pásmu FM prostřednictvím takzvaného zařízení pro provoz rozhlasového vysílání. Smlouvy budou uzavřeny na dobu neurčitou s výpovědní dobou tří měsíců.

TZ

Foto: Shutterstock