NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Telstra zvyšuje kapacitu své podmořské kabelové sítě

Telstra subsea cable network investments

Australský telekomunikační gigant Telstra výrazně zvýšil kapacitu své podmořské sítě, která se táhne přes asijsko-pacifickou oblast.

Další šířka pásma je výsledkem nákupu velkých kapacit na kabelu New Cross Pacific (NCP) a další investice do rychlejšího ponorného kabelového systému.

Podle Michaela Ebeida, výkonného ředitele skupiny pro enterprise business v Telstra, vynaložila společnost značné úsilí na posílení své síťové kapacity se strategickými investicemi do infrastruktury v asijsko-tichomořském regionu po získání společnosti Pacnet v roce 2015.

Akvizice poskytla společnosti Telstra kontrolu nad téměř dvěma desítkami datových center spolu se strategickou sítí podmořských kabelů, systémem EAC-C2C s plánovanou kapacitou až 30,72 Tb.

Během uplynulých 12 měsíců se společnost Telstra rovněž snažila zlepšit své kapacity na trasách mezi Asií a Spojenými státy a investovala polovinu vláknových párů do kabelu Hong Kong Americas (HKA) a nákupu 6Tb kapacity v Pacific Light Cable Networks PLCN). Oba by měly být dokončeny v roce 2020.

V prosinci 2018 společnost Telstra uzavřela smlouvu o koupi 25 procent akcií v síti Southern Cross Cable Network (SCCN), která podléhá regulačnímu schválení. To zahrnuje získání značných kapacit jak na stávajícím SSCN, tak na nadcházejících kabelových systémech Southern Cross Next.

Telstra říká, že investice do společností SCCN, HKA, PLCN a INDIGO rozšíří vlastnictví podmořských kabelových sítí o více než 25Tb po dokončení.

“Požadavky na kapacitu v naší mezinárodní síti se za poslední dva roky téměř zdvojnásobily na více než 200Tb, což způsobil rozmach cloud computingu, video streamingu a elektronického obchodování,” uvedl Ebeid.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »