NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Telenor spolupracuje na testování nové digitální infrastruktury 5G-Edge

5G Edge cloud

Švédská telekomunikační společnost Telenor ve spolupráci se společnostmi Red Hat, Intel a Dell testuje novou digitální infrastrukturu 5G-Edge. Řešení nabízí větší možnosti zabezpečení a nižší latenci pro moderní inovativní služby pro podniky a státní správu.

V posledních několika desetiletích cloud computing způsobil revoluci ve způsobu vývoje a nasazování aplikací pro spotřebitele i podniky, a to díky zpracování a ukládání dat generovaných chytrými telefony, chytrými senzory a dalšími připojenými zařízeními v centralizovaných lokalitách. Ačkoli tento přechod od lokálních k centralizovaným výpočtům v datových centrech umožnil vznik mnoha služeb, jako je streamování obsahu a mobilní aplikace, ne všechna odvětví mohla cloud využívat vzhledem ke zvýšeným požadavkům na to, kde mohou být ukládány informace podléhající regulaci, jako například osobní zdravotní údaje.

„Jako telekomunikační operátor nakládáme s citlivými informacemi v kritické infrastruktuře a jsme právem podrobováni příslušným regulacím. Uživatelé by měli být v naprostém bezpečí i při vývoji nových technologií. Se společnostmi Red Hat, Intel a Dell nyní společně vyplňujeme mezeru na trhu s cílem řešit požadavky na cloudová řešení pro ukládání určitých dat v dané zemi. Je to velký skok vpřed,“ říká Bjørn Ivar Moen, generální ředitel společnosti Telenor Sweden.

Řešení pro okrajovou infrastrukturu vyvinuté společností Telenor ve spolupráci se společnostmi Red Hat, Intel a Dell řeší požadavky EU na ukládání citlivých informací, jako jsou např. data o občanech, informace o kritické infrastruktuře atd., a zároveň splňuje požadavky na řešení internetu věcí nové generace z pohledu mobility a velmi nízké latence. V rámci 5G infrastruktury mohou tyto požadavky vytvořit nové příležitosti pro veřejný sektor a další vysoce regulovaná odvětví, která tak mohou na cestě digitalizace zefektivnit svůj provoz a vytvořit vyšší ziskovost.

V rámci spolupráce poskytuje Red Hat společně s Intelem platformu pro správu různých řešení internetu věcí zákazníků v síti při současném splnění požadavků na nízkou latenci, mobilitu a ukládání dat. Společnost Dell v rámci spolupráce přispívá infrastrukturní technologií pro výpočetní výkon.

„Poskytovatelé služeb jsou připraveni nabízet novou generaci digitálních služeb a vyžadují spolehlivý a flexibilní základ, na kterém mohou stavět a škálovat. Red Hat je potěšen, že může ve spolupráci se společnostmi Dell a Intel poskytnout svou cloudovou aplikační platformu Red Hat OpenShift, která podpoří společnost Telenor při testování pokročilých funkcí pro IoT, 5G a Edge konektivitu, a pomůže tak odemknout rozmanité možnosti služeb budoucnosti, které zlepší fungování podniků, průmyslových odvětví a celé společnosti,“ řekla Honoré LaBourdette, viceprezidentka pro Telco, Media & Entertainment Ecosystem ve společnosti Red Hat.

TZ

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »