NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Společnosti SaskTel a Samsung otevřely 5G laboratoř v Kanadě

Společnosti SaskTel a Samsung otevřely 5G laboratoř v Kanadě

Společnost SaskTel oznámila, že nová laboratoř 5G bude poháněna technologií poskytnutou společností Samsung. Kanadský operátor SaskTel, Samsung Canada a Innovation Saskatchewan spustí první inovační laboratoře 5G v kanadské provincii Saskatchewan.

Společnost Samsung ve zprávě uvedla, že laboratoř SaskTel 5G Innovation Lab je navržena a vybavena tak, aby poskytovala místním podnikům, vysokoškolským studentům, výzkumným pracovníkům a dalším inovátorům nástroje a zařízení k využití plného potenciálu technologie 5G a vývoji inovativních řešení s cílem zlepšit komunikaci a konektivitu v celém Saskatchewanu.

„Existují významné ekonomické příležitosti a sociální výhody, které mohou pokročilé komunikační sítě a technologie poskytnout lidem v komunitách v celé naší provincii,“ řekl Jeremy Harrison, ministr zodpovědný za inovace Saskatchewanu. „Tyto laboratoře jsou kriticky důležité pro místní inovátory, kterým poskytují prostředky k plnému využití pokročilých bezdrátových technologií a vývoji inovativních řešení. Přístup k nejnovějším vysoce kvalitním službám 5G bude hrát důležitou roli při propojování naší provincie a urychlení hospodářského růstu Saskatchewanu.“

Inovační laboratoře 5G se nacházejí v coworkingových prostorách Collideru v Saskatoonu a Regině, které jsou součástí výzkumných a technologických parků Innovation Place.

Kari Harvey, generální ředitelka Innovation Saskatchewan, uvedla: „Tato spolupráce mezi průmyslem a vládou ukazuje závazek provincie zajistit konkurenceschopnost našeho technologického sektoru a rozšířit příležitosti prostřednictvím našeho vyvíjejícího se inovačního koridoru.“

Laboratoře 5G budou přínosem pro klíčová průmyslová odvětví provincie, jako je zemědělství, těžba a zdravotnictví, stejně jako společnosti zabývající se internetem věcí (IoT), které se spoléhají na výhody sítě 5G.

„Žijeme v bezdrátovém světě, kde vše od podnikání, vládu, vzdělávání, zdravotní péči, finanční transakce až po sociální interakce závisí na bezdrátových sítích a technologiích, které nás spojují s lidmi a zdroji po celém světě,“ řekla Charlene Gavel, prezidentka a generální ředitelka společnosti SaskTel. „Ráda bych poděkovala společnost Samsung a Innovation Saskatchewan za to, že s námi spolupracují na tom, aby se tyto laboratoře dostaly od konceptu k realitě, a jsme nadšeni, že můžeme laboratoře spustit, abychom mohli začít posouvat hranice technologie 5G a vytvářet propojenější budoucnost pro naši provincii.“

Síť 5G společnosti SaskTel, která byla spuštěna koncem roku 2021, má v současné době více než 520 lokalit a pokrývá téměř 85 % populace provincie.

V roce 2021 si společnost SaskTel vybrala společnost Samsung jako jediného dodavatele, který jí bude dodávat rádiovou přístupovou síť (RAN) a jádro 4G/5G.

V souladu s podmínkami smlouvy společnost Samsung dodala veškerý hardware, software a další služby pro nasazení komplexního řešení 5G.

SaskTel je kanadská telekomunikační firma se sídlem v provincii Saskatchewan.

Zdroj: rcrwireless.com