NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Společnost Dell EMC představila další vylepšení uCPE

Dell EMC VEP

Dell EMC bude navíc prodávat software ADVA Ensemble, čímž zajistí zákazníkům možnost výběru z více než 50 integrovaných funkcí virtuální sítě pro zařízení Dell EMC Virtual Edge Platform.

Společnost Dell EMC představila vylepšení svých uCPE (universal Customer Premises Equipment – univerzálních zařízení v prostorách zákazníka). Ta mají za účel virtualizaci přístupu nové generace zajišťovat funkce sítě na společné platformě namísto nákladného hardwaru poskytujícího přístup jen k určité funkci. Dell EMC přišla s výrazným rozšířením schopností svého multifunkčního síťového zařízení Virtual Edge Platform (VEP) prostřednictvím certifikace a zpřístupnění softwaru ADVA Ensemble. Díky tomu budou mít zákazníci na výběr z více než 50 funkcí virtuální sítě (VNF). Spolupráce společností Dell EMC a ADVA tak přináší možnost výběru softwaru pro zařízení VEP a podporu široké škály funkcí VNF, včetně virtuálního firewallu, optimalizace sítě WAN, IoT, virtuálního testování, hlasových funkcí, bezdrátového připojení a mnoha dalších.

Virtualizace přístupu nové generace snižuje náklady na provoz sítí

Zařízení Dell EMC VEP, vytvořené s použitím pokročilé inteligence potřebné pro virtualizaci sítě a softwarově definovanou architekturu, poskytuje otevřenou platformu postavenou na architektuře Intel, která souběžně podporuje více funkcí VNF. S použitím tohoto jednoho zařízení uCPE je možné konsolidovat celou řadu specializovaných fyzických zařízení a současně udržet vysokou úroveň výkonu potřebnou pro hostování mnoha funkcí. Modulární design a rozšiřitelný přední panel poskytuje prostor pro růst. Platforma proto podle potřeby umožňuje snadný upgrade a údržbu v terénu.

Uzavřená smlouva zpřístupňuje ekosystém Ensemble Harmony Ecosystem většímu počtu zákazníků. Toto jedinečné prostředí nabízí nesrovnatelně různorodou a širokou možnost výběru řešení od mnoha dodavatelů. Umožňuje zákazníkům vyhnout se závislosti na jednom dodavateli a okamžitě začít využívat nové inovativní služby.

Díky softwaru Ensemble Connector provozovanému na zařízeních řady Dell VEP má nyní mnohem více poskytovatelů služeb a podniků možnost zkoumat nabídky produktů a vytvářet programy testování před nákupem pro nové dynamické nabídky. Tato společná iniciativa konsoliduje správu funkcí VNF, včetně pokročilých funkcí pro správu a orchestraci (MANO) poskytovaných softwarem Ensemble Connector. Zjednodušuje pro zákazníky nasazení a zajišťuje provozní jednoduchost na zcela nové úrovni.

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »