NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

SpaceX doufá, že získá 500 milionů dolarů pro svou satelitní širokopásmovou síť

Space X Launch GPS

SpaceX usiluje o získání 500 milionů dolarů od investorů pro svou rozsáhlou satelitní širokopásmovou síť.

Prostředky budou získány v rámci kola financování, které by ocenilo společnost na 30,5 miliardy dolarů. Podle časopisu The Wall Street Journal společnost SpaceX uvedla, že akcionáři zaplatí 186 dolarů za nové akcie.

Začátkem loňského roku bylo společnosti SpaceX povoleno spustit 4 425 satelitů s nízkou oběžnou dráhou a předminulý měsíc společnost obdržela povolení od FCC (Federal Communications Commission) pro spuštění dalších 7 518 širokopásmových satelitů.

Společnost SpaceX požadovala, aby její nejnovější dávka satelitů byla provozována ještě blíže k zemi, a to ze dvou hlavních důvodů:

Výkon – SpaceX tvrdí, že operace bližší k zemi sníží latenci a zvýší kapacitu. Latence může být pouze 25 ms, podobně jako u běžných širokopásmových optických vláken.

Snížení trosek – SpaceX si vyžádala, aby 1 584 nejnovějších satelitů bylo schváleno pro provoz na 550 kilometrech, oproti 1110-1325 km ostatních satelitů. Pohyb družic dolů znamená, že mohou dosáhnout stejných výsledků s menším počtem na oběžné dráze.

V návaznosti na nedávno schválené spuštění satelitů bude mít SpaceX ve své síti celkem 11943 družic.

Začátkem minulého měsíce výkonný ředitel společnosti SpaceX, Elon Musk, vyhodil několik výkonných pracovníků kvůli údajnému nedostatku pokroku.

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »