GFI Software uvedla, že zvětšování a složitost firemních počítačových sítí často vede ke snižování produktivity a konkurenceschopnosti podniků. Nárůst počtu zařízení a aplikací v sítích zvyšuje nároky na propustnost a zabezpečení sítí a pokud organizace své sítě nezdokonalují, hrozí jim selhání s provozními a finančními ztrátami. Studie společnosti Forrester ukazuje, že většina společností utrácí kolem 70 % svého IT rozpočtu na údržbu a provoz stávajících systémů, zatímco jen 30 % se investuje do nových projektů.
Každou sekundu se k internetu nově připojuje přes 120 zařízení, samotných IoT zařízení bude na internetu do roku 2020 přes 20 miliard. Důsledkem tohoto růstu je zvětšující se počet prvků, které v takové komplexní síti mohou selhat. Mezi hlavní síťové problémy, které mohou mít zásadní dopad na organizaci, patří zejména:
- Slabé zabezpečení – Jednou z nejběžnějších příčin síťových problémů je bezpečnost, nebo spíše nedostatek zabezpečení. Podle Ponemon Institute jsou dvě třetiny všech narušení sítí způsobeny bezpečnostními mezerami, lidskými chybami a nedbalostí.
- Změny konfigurace – Během přidávání nebo odebírání zařízení ze sítě, doplňování nových funkčností, migraci systémů, nebo provádění podstatných změn ve stávajících aplikacích dochází ke změnám sítě a její konfigurace, což může vést ke snížení její výkonnosti a integrity.
- Manuální správa – Manuální správa a zásahy, neefektivní síťové postupy a procesy, a neúplný přehled o provozu a výkonnosti sítě mohou snižovat míru inovací a konkurenceschopnost. Studie od Veriflow ukazuje, že na manuálně prováděné procesy spoléhá 69 % organizací.
- Absence prioritizování klíčových aplikací – Video aplikace jako Netflix či YouTube mohou spotřebovat podstatnou část přenosové kapacity organizace. Kritické aplikace pak zpomalují své spuštění nebo zcela zamrznou. Výsledek: ztráta dat, ztráta produktivity, frustrovaní uživatelé.
„IT administrátoři a informační manažeři dnes stojí před úkolem jak vyhovět náročnějším požadavkům business uživatelů na výkonnost IT a přitom zachovat integritu svých stále komplexnějších sítí,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej GFI Software v ČR a na Slovensku. „Aktuální problémy svých firemních sítí dnes mohou identifikovat a vyřešit s pomocí nástrojů pro průběžné vyhodnocování provozu, automatizované skenování a prioritizaci důležitých podnikových aplikací.“
GFI Software organizacím nabízí řešení Exinda Network Orchestrator, které umožňuje podnikům porozumět síťovému a aplikačnímu provozu ve své infrastruktuře, aby mohly snadno a proaktivně alokovat šířku internetového pásma pro kritické aplikace k zajištění požadovaného výkonu. Nástroj GFI LanGuard zase poskytuje automatizovanou správu aktualizací, skenování zranitelností na počítačích i mobilních zařízeních a auditování sítě a softwaru. Pro zvýšení bezpečnosti umožňuje vytvářet soupis prostředků každého zařízení v síti včetně tabletů a chytrých telefonů. GFI LanGuard je také součástí licenčního modelu GFI Unlimited umožňujícího využívat až 10 produktů GFI Software za cenově výhodné, jednotné předplatné.