NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Síť Rakuten Mobile 4G dosahuje 80% japonské populace

Rakuten Mobile’s 4G network

Japonský mobilní operátor Rakuten Mobile uvedl, že jeho 4G síť již dosahuje 80% populace země, letos v létě plánuje dosáhnout 96%.

V konferenčním hovoru s investory prezident Rakuten Mobile Yoshihisa Yamada uvedl, že společnost již ke konci března dosáhla omezených služeb 5G ve všech prefekturách.

„Rakuten Mobile nadále nabízí atraktivnější služby pro všechny zákazníky a pracuje na dalším rozšiřování své zákaznické základny. Zároveň rychle rozšiřujeme naši vlastní síť, aby uživatelé mohli zažít výhody neomezeného využití dat,“ uvedl výkonný ředitel.

“V dubnu jsme od vlády obdrželi další 5G spektrum. To nám umožní rozšířit pokrytí naší 5G službou a urychlit nasazení 5G služeb na mobilní uživatele,“ dodala Yamada.

K 11. květnu měla společnost Rakuten Mobile 4,1 milionu uživatelů služby, což je mírný nárůst oproti 3,9 milionu oznámeným o měsíc dříve.

Tržby operátora se meziročně zvýšily o 38,6% na 68,6 miliard JPY (623 milionů USD) ve fiskálním 1. čtvrtletí roku 2021. Společnost Rakuten Mobile vykázala provozní ztráty ve fiskálním čtvrtletí 97,2 miliardy JPY, ve srovnání s provozní ztrátou 36,5 miliardy JPY před rokem.

“S koncem jednoročního období bezplatných kampaní očekáváme od druhého čtvrtletí další výnosy (…) Očekává se, že ztráty mobilního podnikání budou po roce 2021 postupně klesat,” uvedla Yamada.

Výkonný ředitel rovněž uvedl, že cílem společnosti Rakuten Mobile je dosáhnout zlomového bodu ve fiskálním roce 2023.

V září 2020 zahájila společnost Rakuten Mobile služby 5G v částech Tokia, Kanagawa, Saitama, Hokkaido, Osaka a Hyogo. Služba je zpočátku nabízena prostřednictvím 5G architektury Non-Stand Alone (NSA).

Společnost očekává spuštění samostatné 5G sítě ve druhém čtvrtletí roku 2021. Operátor v současné době provozuje téměř 1 000 základnových stanic 5G po celém Japonsku.

V červnu 2020 Rakuten Mobile a NEC Corporation oznámily, že obě společnosti dosáhly dohody o společném vývoji kontejnerové samostatné 5G základní sítě (5GC), která bude použita v plně virtualizované cloudové nativní 5G síti Rakuten Mobile.

Podle podmínek dohody Rakuten Mobile a NEC uvedli, že vyvinou kontejnerové mobilní jádro SA 5G, které bude k dispozici na komunikační platformě Rakuten (RCP).

Platforma Rakuten obsahuje kromě prvků edge computingu a správy virtuální sítě všechny prvky mobilní sítě Rakuten, včetně telekomunikačních aplikací a softwaru od různých dodavatelů, systémů OSS a BSS, které zpracovávají fakturační a aktivační systémy zákazníků.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »