NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Síť 5G společnosti Globe zasahuje do 70 měst na Filipínách

Manila City Philippines

Filipínský telekomunikační operátor Globe Telecom uvedl, že během roku 2022 více než zdvojnásobil svou 5G stopu a na konci roku dosáhla 70 měst, uvedl operátor ve zprávě.

Na konci roku 2021 poskytoval Globe služby 5G ve 29 městech na Filipínách.

Globe také poznamenal, že jeho síť 5G je nyní dostupná téměř všem obyvatelům regionu národního hlavního města (NCR), Davao City a Cebu.

Telekomunikační společnost uvedla, že její 5G pokrývá 97 % populace v Bulacanu, 95 % v Cavite, 90 % v Iloilo City a Zamboanga City, 88 % v Tuguegarao City, 87 % v Laguna, 84 % v Pampanga a Cagayan De Oro City, 81 % v Boracay, 80 % v Bacolod City, 76 % v Baguio City a 39 % v Butuan City.

Globe také oznámil, že již testoval a nasadil případy použití pro technologii 5G Standalone (SA).

Společnost Globe vyčlenila v roce 2022 na své kapitálové výdaje rekordních 1,9 miliardy dolarů. Ke konci září 2022 nasadila téměř 1,4 milionu optických FTTH linek, vybudovala 1 064 nových mobilních stanic, upgradovala více než 10 600 mobilních lokalit na LTE a nainstalovala 1 887 nových 5G lokalit.

Globe Telecom poprvé dostal zelenou ke spuštění komerčního 5G v roce 2018, a to díky souhlasu Metro Manila Development Authority na nasazení stovek malých lokalit po celé Manile. V roce 2020 společnost nasadila svou nesamostatnou síť 5G (NSA) do 17 městských oblastí a do konce roku poskytla pokrytí více než 80 % oblasti metropole Manila.

V únoru 2021 Nokia oznámila, že byla vybrána společností Globe Telecom v rámci tříleté smlouvy na modernizaci své stávající sítě 4G a také na rozšíření geografického dosahu své sítě 5G na více než 1000 místech na Filipínách. Toto nasazení pokrylo druhý a třetí největší ostrov Mindanao a Visayas a začalo v roce 2021 a dokončení se očekává letos.

V souladu s podmínkami smlouvy se očekávalo, že Nokia poskytne zařízení a služby ze svého komplexního portfolia 5G AirScale pro vybudování sítě s rádiovým přístupem (RAN), včetně základnových stanic a dalších produktů pro rádiový přístup. Globe Telecom také využije velkokapacitní řešení AirScale, masivní adaptivní anténu MIMO, které využívá 64TR rádia, ke zvýšení pokrytí a výkonu.

Dohoda také povede k rozšíření stávající síťové infrastruktury FDD/TDD LTE, uvedla Nokia.

Zdroj: rcrwireless.com