NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Rakuten Mobile a TPG Telecom provedou zkoušku OpenRAN v Singapuru

Rakuten cloud

Japonská telco společnost Rakuten Mobile spolupracuje se singapurským TPG Telecom na technologickém partnerském programu 5G, aby vyzkoušel řešení OpenRAN v Singapuru.

Společnost Rakuten Mobile uvedla na trh v říjnu 2019 to, co prohlašovala za zcela první plně virtualizovanou, cloudově nativní mobilní síť na světě. OpenRAN dodává plně programovatelná řešení RAN (Access Access Networks) založená na platformách General Purpose Processing Platform (GPPP) a členěný software.

„Společnost TPG spolupracuje na tomto pokusu se společností Rakuten Mobile. Toto úsilí může pomoci urychlit přijetí mobilních sítí nové generace 5G pomocí softwarově definované technologie založené na otevřených rozhraních a komunitně vyvinutých standardech běžících na otevřeném hardwaru,“ řekl Richard Tan, generální ředitel a úřadující ředitel TPG Telecom.

„Strategické partnerství je ověřením strategie společnosti Rakuten Mobile a jsme rádi, že se můžeme podělit o naše inovativní komplexní virtualizační řešení postavená na naší vizi otevřeného a multivendorního ekosystému mobilní sítě,“ řekl Tareq Amin, CTO společnosti Rakuten Mobile. „Díky vysoké hustotě vláken je Singapur výjimečně vhodný pro rychlé přijetí a úspěšnou implementaci OpenRANu.“

Společnost TPG je čtvrtým mobilním operátorem v Singapuru s více než 300 000 zákazníky. TPG je dceřinou společností skupiny TPG Telecom, druhého největšího australského poskytovatele pevných linek s více než 2 miliony zákazníků.

Společnost TPG očekává, že letos zahájí služby 5G, jakmile si zajistí licenci na nabízení technologie. Singapurský telekomunikační regulátor IMDA nedávno potvrdil, že obdržel celkem tři podání. Očekává se, že udělí dvě licence na poskytování služeb 5G v celé zemi.

Na konci výzvy k předkládání návrhů 5G 17. února obdržela IMDA podání od společností Singtel Mobile, TPG Telecom a společné podání od společností StarHub Mobile a M1 Limited.

Dva vybraní operátoři budou muset využít 3,5 GHz spektrum. Dva zbývající operátoři obdrží dvě 800 MHz šarže mmWave spektra. Operátoři zajišťující spektrum v pásmu 800 MHz budou mít flexibilitu k zavedení mmWave spektra na nestandardním základě pro poskytování lokalizovaných služeb 5G.

Rakuten Mobile, dceřiná společnost japonského gigantu e-commerce Rakuten, v současné době buduje plně virtualizovanou mobilní koncovou mobilní síť typu end-to-end pro poskytování technologie 5G v Japonsku. Rakuten Mobile Network, která si klade za cíl zahájit komerční služby 5G v červnu 2020, již japonská vláda schválila plán rozmístění speciálních základnových stanic. Cílem japonské společnosti je získat alespoň 15 milionů předplatitelů v počáteční fázi nasazení.

Zdroj: rcrwireless.com