NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

První síť LTE na světě s podporou Mission Critical Communication je realizována v Česku

Nokia Mission Critical Communication

NokiaNokia a Nordic Telecom uvedly na trh první síť LTE na světě, která je připravena na Mission Critical Communication v pásmu 410-430 MHz.

Společnosti Nokia a Nordic Telecom uvedly na trh první síť LTE na světě, která je v současné době otevřena v pásmu 410–430 MHz. Díky vyspělému mobilnímu širokopásmovému řešení od společnosti Nokia bude český operátor Nordic Telecom schopen zahájit veřejnou ochranu a pomoc při řešení katastrof s inovativními službami, které jsou možné pouze v mobilních širokopásmových sítích.

Kritická komunikace založená na LTE, která umožňuje video a datové služby v reálném čase, je největší potřebou pracovníků reagujících na katastrofy na celém světě. Kromě kritických požadavků na mise, vysoké bezpečnosti, vysoké datové rychlosti a nízké latence vyžaduje veřejná bezpečnost také široké pokrytí oblastí, které je nejlépe podporováno nízkofrekvenčními pásmy.

S nedávno otevřeným pásmem 410–430 MHz, který nyní může sloužit jako specializované spektrum řešení MCC / PPDR a internetu věcí (IoT) v Evropě, je zrychlené přijetí LTE pro kritické komunikace a mobilní širokopásmové aplikace za rohem.

Jan Čornej, investiční manažer společnosti Nordic Telecom, řekl: „Jako průkopník v tomto prostoru se těšíme na to, že na trhu budeme schopni prokázat, že na síti LTE mohou být poskytovány služby MCC moderní a nové generace s firmou Nokia, která nám poskytuje zcela bezpečné a budoucí řešení, specializovaný místní tým, technické poradenství a profesionální služby.“

Aleš Voženílek, ředitel Nokia pro Českou republiku, řekl: „Špičková kapacita a propustnost LTE umožňuje pracovníkům první pomoci využít aplikace, jako je video, aby byli lépe informováni a jednali rychleji. Naše řešení nyní umožní nový segment služeb na trhu a otevře novou spolupráci v ekosystému kritických komunikačních sítí.“

Společnost Nokia zavede své řešení pro rádiové sítě LTE, technologii IP sítí, technologii DWDM (Dense Wavelength Division Multiplex) a nainstaluje aplikační řešení Mission Critical Push to Talk (MCPPT), jako je Group Communication.