NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

První pokuta spojená s vesmírným odpadem

satelit odpad pokuta

Americká Federální komise pro spoje (FCC) poprvé oznámila pokutu udělenou za incident spojený s vesmírným odpadem. Dostal ji poskytovatel satelitní televize a internetu DISH, který nesprávně vyřadil z provozu svou družici EchoStar-7. Zaplatit má 150.000 dolarů (skoro 3,5 milionu Kč).

FCC hovoří o „přelomovém urovnání“ v rámci regulace vesmírného odpadu, která přitahuje čím dál větší pozornost, napsala televize CNBC. „S tím, jak roste rozsah satelitních operací a vesmírná ekonomika nabírá obrátky, musíme mít jistotu, že provozovatelé dodržují své závazky,“ uvedl úřad v tiskové zprávě.

FCC mimo jiné rozhoduje o tom, za jakých podmínek mohou americké firmy využívat zařízení ve vesmíru. Podle agentury Reuters v posledních letech zvýšila důraz na vymáhání pravidel v této oblasti.

Firma DISH podle úřadu porušila svou dohodu s FCC, když loni ukončila činnost satelitu EchoStar-7 ve výrazně menší výšce, než bylo uvedeno v původním plánu jeho odstavení. Tím vytvořila riziko vzniku „orbitálních trosek“, uvedla vládní agentura.

DISH podle tiskové zprávy přiznala odpovědnost a s pokutou souhlasila. K oznámení FCC se ihned nevyjádřila.

TZ

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »