NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Prodej DAB+ přijímačů v České republice dynamicky roste

digital radio czech republic gfk

Meziroční prodej DAB+ přístrojů v České republice vzrostl téměř o 140 %. Na trhu také stoupl podíl přístrojů vybavených DAB+ technologií na 22 %. Vyplývá to ze zprávy agentury GfK, která asociaci WorldDAB pravidelně zasílá tvrdá prodejní data z evropského trhu. Digitalizace rozhlasového vysílání a rozvoj technologie DAB+ patří k dlouhodobým strategickým prioritám Českého rozhlasu.

„Český rozhlas se dlouhodobě věnuje rozvoji digitálního vysílání a loni udělal další významný krok tím, že rozšířil pokrytí v technologii DAB+ na 95 % populace České republiky. Současně s tím spustil i masivní kampaň na podporu digitálního rozhlasového vysílání, která zasáhla miliony lidí. Prodejní data jasně ukazují nejen růst všeho digitálního, ale také skokový růst prodeje DAB+ rádií v České republice, která následuje trend dalších zemí, kde je DAB+ etablován,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Podle prodejních dat, která Českému rozhlasu poskytl pravidelný kvartální průzkum GfK, realizovaný pro asociaci WorldDAB, se meziroční nárůst prodeje rádií s technologií DAB+ pohybuje okolo 140 %. V prosinci, kdy vrcholila kampaň ČRo na podporu digitálu, dokonce dosáhl 160 %. Market share digitálních rádií také významně roste a v prvním čtvrtletí letošního roku vystoupal na 22%, což je zatím nejvyšší hodnota. Prodej digitálních rádií tak roste setrvale a nabírá na další dynamice. Vzhledem k tomuto progresivnímu trendu tak lze očekávat další zvyšování tržního podílu u digitálních přístrojů. Naopak dochází k setrvalému poklesu prodejů přístrojů bez digitálního přijímače DAB+.

Digitalizace nabízí posluchačům dokonalejší veřejnou službu, zejména v podobě širší programové nabídky, kvalitního přenosu vysílání nebo nových multimediálních služeb. V květnu letošního roku byla v DAB+ spuštěna speciální sportovní stanice Radiožurnál Sport a na podzim se chystá start digitální stanice pro seniory. Rozvoj digitálního vysílání souvisí také s ukončením distribuce signálu na středních a dlouhých vlnách (AM), jejichž úplné vypnutí je plánováno na konec roku 2021.

TZ

@RadekVyskovsky

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »