NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Pomoc mobilních operátorů uprchlíkům z Ukrajiny vyšla zatím na 400 milionů korun

telefony hromada

Celková hodnota pomoci uprchlíkům z Ukrajiny vyšla tuzemské mobilní operátory během tří měsíců na více než 400 milionů korun. Podpora zahrnuje zejména rozdávání přednabitých SIM karet nebo zvýhodněná volání na Ukrajinu. ČTK to řekl prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund.

Společnosti T-Mobile, O2 a Vodafone celkově distribuovaly od ruského vpádu na Ukrajinu 24.února prostřednictvím neziskových organizací přes 100.000 SIM karet s kreditem na volání či internet. Největší část pomoci byla ve formě bezplatného volání a SMS na Ukrajinu, za které operátoři musí odvádět propojovací poplatky.

„Ve spolupráci s ministerstvem vnitra navíc operátoři rozesílají informační SMS na všechna nově přihlášená ukrajinská čísla do českých sítí, aby podpořili informování utečenců – kam se obrátit v ČR o pomoc,“ dodal Grund.

Operátoři také poskytli na hranice s Ukrajinou několik mobilních základnových stanic pro posílení signálu během uprchlické vlny.

Zdroj: allnews.cz