NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Optické komunikace 2019

OPTICKÉ KOMUNIKACE 2019 netguru

Ve dnech 11.–12. listopadu se v Praze v hotelu Olympik uskuteční 30. ročník konference a výstavy Optické komunikace. Letos budou hlavním tématem optické sítě pro gigabitovou společnost. První den se formou přehledových přednášek a panelové diskuse zaměří na budování stav optické konektivity pro sítě s velmi vysokou kapacitou (VHCN). Sítě VHCN jsou definovány novým kodexem elektronických komunikací a představují nový kvalitativní skok sítí a služeb. Očekává se, že budou rozhodujícím trendem v oblasti elektronických komunikací pro příští programové období EU od roku 2021.

Další témata budou zahrnovat např. sítě NGN/NGA, optické sítě pro energetiku, optické přenosové systémy a síťové prvky, optická vlákna, kabely a komponenty, zpracování optického signálu, přenos optického signálu volným prostorem či obrazovou fotoniku. Těšit se můžete např. na přednášky Přenos rádiových vln přes optické infrastruktury v podání Prof. Ing. Stanislava Zvánovce, Ph.D. z ČVUT nebo Optické přípojné sítě v České republice od Mgr. Petra Filipiho z MPO ČR. Druhý den jsou na programu dva vzdělávací bloky, které poskytnou nejnovější informace o optických vláknech a nových směrech zpracování a kompresi obrazu. Obě témata jsou důležitá pro přenosy TV a videa s vysokou kvalitou.

Konference je určena pro širokou odbornou veřejnost, telekomunikační operátory, dodavatele technologií, měřicí techniky, poskytovatele služeb, akademické pracovníky i zástupce obcí a státní správy.

Bližší informace, program a možnost registrace naleznete na webu www.action-m.com/ok2019/

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »