NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

NTT a jeho partneři provedli zkoušku 5G antény HAPS ve vysokých nadmořských výškách

NTT a jeho partneři provedli zkoušku 5G antény HAPS ve vysokých nadmořských výškách

Japonský telekomunikační operátor NTT a jeho partneři provedli zkoušku vysokohorské antény pro poskytování 5G konektivity.

NTT Docomo, SKY Perfect JSAT Corporation, NTT Docomo, Národní institut pro informace a komunikační technologie (NICT) a Panasonic Holdings Corporation společně oznámili úspěšný test vysokohorské 5G komunikace.

Test probíhal v pásmu 38 GHz z výšky přibližně 4 km pomocí malého letadla Cessna provozovaného společností Kyoritsu Air Survey Co. Ltd., simulujícího budoucí použití vysokohorských platformových stanic (HAPS). Ať už se jedná o vzducholodě, balóny nebo drony s pevnými křídly, HAPS nabízejí způsob, jak poskytovat konektivitu do vzdálených oblastí bez připojení, z vysokých nadmořských výšek bez počátečních nákladů na stavbu vysílačů nebo satelitů či potřeby specializovaných přijímačů.

Tento pokus, jehož cílem bylo demonstrovat praktické použití 5G spoje pro HAPS, zahrnoval letadlo vybavené nově vyvinutým komunikačním zařízením. Pokus vytvořil vzdušnou reléovou zpětnou linku mezi letadlem Cessna, letícím ve výšce přibližně 4 km, a třemi pozemními stanicemi, pomocí standardu 5G New Radio (NR) s rádiovými vlnami v pásmu 38 GHz.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: NTT Docomo