NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nový začátek s řadou USG FLEX

USG FLEX

Značka Zyxel na jaře představí další modely z řady USG FLEX, které zákazníkům poskytnou ochranu a snadnou správu požadovanou od moderních bezpečnostních zařízení, a ruku v ruce s tím postupně ukončí výrobu modelů řady USG. Podrobnosti o chystaných změnách přináší Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ve společnosti Zyxel Networks.

Nedá se nic dělat, ale všechno dobré musí jednou skončit. Naštěstí ale většinou platí, že když něco končí, něco nového také začíná. A přesně to lze s naprostou jistotou říct o pomalu dokončeném přechodu značky Zyxel z bezpečnostních bran řady USG na nové řady s označením ATP a USG FLEX.

Zařízení USG již téměř deset let věrně a spolehlivě slouží desetitisícům zákazníků po celém světě a i v dnešních podmínkách zajišťují vynikající ochranu na síťové bráně.

Společnost Zyxel po celou dobu své existence adaptuje a vyvíjí svá řešení s ohledem na technologický pokrok a měnící se potřeby zákazníků. Změny provedení výrobku nicméně narážejí na určité limity. Dříve nebo později dospějete do stádia, kdy už je lepší začít znovu od nuly a celý výrobek kompletně předělat. A právě v takové situaci jsme se přibližně před dvěma lety ocitli s řadou USG.

Změna, která přichází postupně

Co se týče uvádění nových produktů na trh, platí, že změny by nikdy neměly být překotné. Na zařízení USG se nadále spoléhají tisíce zákazníků, přičemž ti by nám určitě nepoděkovali, pokud bychom ze dne na den přestali podporovat jejich produkty. Můžete si však být jisti, že k takovému unáhlenému a nežádoucímu kroku by společnost Zyxel nikdy nepřistoupila. Před rokem a půl jsme představili první modely nové řady ATP, zatímco v létě 2020 si svou premiéru odbyly první produkty z řady USG FLEX.

Jejich uvedení na trh původní řadě USG přirozeně ubralo na významu. Jednalo se o postupnou změnu, přičemž nyní jsme se dostali do bodu, kdy se řada USG blíží svému definitivnímu konci. Na jaře 2021 nás čeká rozšíření portfolia produktů USG FLEX o další modely a ukončení výroby produktů řady USG. Přibližně v dubnu 2021 přestaneme zařízení USG dodávat na pulty obchodů, nicméně již instalované produkty USG samozřejmě budeme i nadále podporovat.

Nový začátek

Ačkoli můžeme mluvit o novém začátku, řada USG nekončí úplně. Produkty USG FLEX totiž v mnoha ohledech představují její pokračování, které na ni navazuje poměrně velkým počtem společných prvků. Vedle odlišného vzhledu hlavní změna spočívá v tom, že všechny modely USG FLEX bude možné řídit pomocí naší platformy Nebula pro správu prostřednictvím cloudu.

Vzhledem k tomu, že prakticky všichni naši zákazníci a partneři přecházejí na vzdálenou a cloudovou správu svých síťových a bezpečnostních produktů, je naprosto logické, abychom se tímto směrem ubírali i my. Koneckonců jsme tu od toho, abychom uspokojovali potřeby našich zákazníků. To je také jediná cesta k úspěchu na trhu a k tomu, aby bezpečnostní produkty značky Zyxel i nadále zůstaly synonymem špičkového výkonu, funkčnosti a ochrany.

Řešení, kterým můžete důvěřovat

Pokud produkty USG znáte osobně, neunikne vám, že nová řada USG FLEX jim je v mnoha ohledech podobná. Netvrdíme, že přechod na novou řadu bude otázkou vteřin, ale na druhou stranu se nejedná o žádnou drastickou změnu. Mezi hlavní přednosti našich produktů patří konzistence a spolehlivost. Zákazníci dobře vědí, že se mohou na naše řešení spolehnout a že produkty značky Zyxel jsou nabity nejmodernějšími a nejlepšími technologiemi pro maximální ochranu jejich sítí.

Jak jsem již uvedl, zákazníci používající produkty USG budou i nadále mít po určitou dobu k dispozici aktualizace a podporu, a určitě se tedy nemusí bát, že by jejich sítě nebyly kvalitně chráněny a že by se jim jejich investice do produktu USG nevyplatila. Pro zákazníky, kteří budou mít zájem o upgrade na produkty ATP nebo USG FLEX, chystáme výhodný výkup jejich stávajících zařízení na protiúčet. Jakmile budou známy, podmínky výkupu vám sdělí místní obchodní partner nebo zastoupení společnosti Zyxel.