NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nový Wi-Fi router Nighthawk se špičkovým zabezpečením

Nighthawk RS400

Nový dvoupásmový Wi-Fi router řady Nighthawk s vestavěnou bezpečnostní službou NETGEAR Armor nabízí vedle rychlého a spolehlivého připojení také vysoce kvalitní kybernetické zabezpečení sítě i zařízení k ní připojených.

Dvoupásmový Wi-Fi router Nighthawk RS400 pohání dvoujádrový procesor, který v kombinaci s Wi-Fi standardem AC2300 a technologiemi MU-MIMO, Dynamic QoS a Smart Connect poskytuje vysoce rychlé a spolehlivé připojení s maximální teoretickou propustností až 2,3 Gb/s (1625 Mb/s v 5GHz pásmu a 600 Mb/s v 2,4GHz pásmu). Kvalitní pokrytí napříč celou domácností zajišťuje trojice odnímatelných externích antén se zesilovači a technologie Beamforming, která sleduje polohu jednotlivých rádiových zařízení a směřuje Wi-Fi signál přímo na ně. Součástí routeru je také pět gigabitových ethernetových portů (1x WAN a 4× LAN) a dva USB porty.

Špičkové zabezpečení domácí sítě a všech zařízení k ní připojených poskytuje automatické tříleté předplatné služby NETGEAR Armor s podporou Bitdefender® Total Security. Jejím prostřednictvím je zařízení schopno detekovat a následně blokovat kybernetické hrozby, jako jsou typicky viry, spamy, malware, spyware, spyboty, ransomware, phishing či botnety. Postará se tak nejen o bezpečné prohlížení webových stránek, ale zároveň ověří zranitelnost jednotlivých zařízení domácnosti, ukončí podezřelé aktivity či zabrání hackerům v přístupu do sítě. Uživatel je o veškerých potenciálních hrozbách a jejich blokaci okamžitě informován prostřednictvím mobilní aplikace NETGEAR Nighthawk.

Součástí bezpečnostní výbavy routeru Nighthawk RS400 je také podpora VPN, ochrana v rámci jednotlivých standardů (802.11i, 128bitové šifrování AES s PSK), dvojnásobná firewall ochrana (SPI a NAT), prevence před útoky DoS, oddělený přístup pro hosty, podpora https připojení, rodičovská kontrola Circle a automatické aktualizace firmwaru.

Router Nighthawk RS400 lze snadno a rychle instalovat, konfigurovat a spravovat prostřednictvím mobilní aplikace NETGEAR Nighthawk. Zařízení je kompatibilní s hlasovou službou Amazon Alexa.

Cena a dostupnost

Router Nighthawk RS400 je v prodeji za doporučenou cenu 6890 Kč/265 EUR.