NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nové unifikované „Wave 2“ přístupové body pro flexibilní a škálovatelné bezdrátové sítě

Wi-Fi Wave 2 přístupový bod

D-Link ohlásil dva nové unifikované přístupové body (AP), které dokážou zajistit spolehlivé vysokorychlostní bezdrátové připojení – unifikovaný Wi-Fi AC2200 Wave 2 přístupový bod (DWL-7620AP) a unifikovaný Wi-Fi AC1300 Wave 2 přístupový bod s technologií Smart Antenna (DWL-6620APS).

Nové unifikované přístupové body od D-Link umožňují vybudovat flexibilní a škálovatelné bezdrátové sítě nabízející bezkonkurenční Wi-Fi připojení. Jsou vhodné například pro malé a střední firmy a organizace, které se potýkají s rostoucím ekosystémem připojených zařízení, nebo pro místa navštěvovaná velkým počtem osob, jako jsou hotely, nákupní centra, školy a univerzity.

Zařízení DWL-6620APS je ideální pro vytváření moderních sítí s perspektivou dalšího rozšiřování. Využívá standard 802.11ac Wave 2 a může dosáhnout celkové rychlosti bezdrátového přenosu až 1267 Mb/s (867 Mb/s s 802.11ac a 400 Mb/s s 802.11n). Technologie MU-MIMO umožňuje souběžnou komunikaci s několika klienty, což výrazně zvyšuje kapacitu a propustnost sítě.

Technologie Smart Antenna vybírá pro každého klienta optimální způsob přenosu a využívá digitální směrování signálu pro zvýšení zisku antény a dosažení maximálního výkonu. To umožňuje provozovat více přístupových bodů blízko sebe, aby byla zajištěna konektivita pro velké množství zařízení v omezeném prostoru a zároveň bylo výrazně omezeno vzájemné rušení.

Zařízení DWL-6620APS může pracovat jako samostatný přístupový bod, anebo může být centrálně řízeno unifikovanými řídicími jednotkami od D-Link. Při nasazení v kombinaci s řídicími jednotkami D-Link DWC-1000/DWC-2000 je možné centrálně spravovat až 1024 přístupových bodů řady DWL. Přístupový bod DWL-6620APS podporuje také napájení přes ethernetový kabel (PoE), což usnadňuje jeho instalaci.

Třípásmový přístupový bod DWL-7620AP je podobně jako předchozí model ideální pro malé a střední firmy, které se poohlížejí po škálovatelné vysokorychlostní bezdrátové síti. Využívá plný potenciál standardu 802.11ac Wave 2, který nabízí vynikající konektivitu spolu s mimořádně vysokou celkovou dostupnou rychlostí přenosu dat až 2 200 Mb/s při současném používání 3 bezdrátových pásem a podporuje agregaci kabelových linek pro dosažení maximální propustnost sítě.

Inteligentní přidělování rádiových frekvencí umožňuje každému DWL-7620AP spolupracovat se svými sousedy pro dosažení optimálního pokrytí. Automatická volba kanálu a nastavení vysílacího výkonu zabraňuje vzájemnému rušení, a pokud zařízení detekuje výpadek svého souseda, jeho výkon se automaticky zvýší.

Jednoduchá montáž na stěnu nebo strop umožňuje vybrat vhodné místo pro dosažení nejlepšího bezdrátového pokrytí. Pro snadnou a flexibilní instalaci v místech, kde nejsou k dispozici elektrické zásuvky, je podporováno také napájení přes ethernetový kabel (PoE). Systém centrální správy od D-Link umožňuje správcům sítě automaticky vyhledávat a konfigurovat skupiny zařízení a řídit prostředky bezdrátové sítě tak, aby bylo zajištěno maximální pokrytí a nastavení konfigurace sítě v co nejkratším čase.

Unifikovaný Wi-Fi AC2200 Wave 2 přístupový bod (DWL-7620AP) a unifikovaný Wi-Fi AC1300 Wave 2 přístupový bod s technologií Smart Antenna (DWL-6620APS) jsou nejnovějšími přírůstky do portfolia bezdrátových síťových řešení od D-Link.

Dostupnost a cena

Přístupové body jsou v ČR/SR k dispozici prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců, instalačních firem a systémových integrátorů. Doporučená koncová cena přístupového bodu DWL-6620APS je 5 500 Kč bez DPH, doporučená koncová cena DWL-7620AP je 7 890 Kč bez DPH.