NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nové multigigabitové přepínače uživatelům pomáhají vytěžit ze sítí maximum

multigigabitové přepínače

Společnost Zyxel představila nové 5 a 8 portové neřízené přepínače MG-105 a MG-108. Obě novinky pomocí vysokorychlostního připojení 2,5 Gbps umožňují profesionálním uživatelům, tvůrcům obsahu a malým nebo středně velkým organizacím naplno využívat potenciál síťových zařízení náročných na přenosovou kapacitu.

Nová generace síťových zařízení, jako např. routery standardu WiFi 6, síťová úložiště (NAS) a notebooky nebo herní počítače s rychlostí metalické sítě 2,5 Gbps, vyžaduje rychlejší připojení. Vzhledem k těmto požadavkům mnozí uživatelé nedokáží tato zařízení využívat naplno. Společnost Zyxel naštěstí přichází s novým portfoliem multigigabitových přepínačů, s nimiž lze snadno upgradovat na vyšší rychlost a dosáhnout špičkového síťového výkonu. Uživatelé se tak mohou zaměřit na své hlavní aktivity a starosti s připojením hodit za hlavu.

Bezproblémové streamování multimédií Přepínače MG-105 a MG-108 jsou dokonalou volbou pro uživatele, kteří potřebují rychlost při streamování nebo přenosu velkých souborů na servery, síťová úložiště a další zařízení, a také pro lidi pracující z domova a náruživé hráče online her. Protože upgrade na rychlejší připojení by neměl být ničím složitým, podporují modely MG-105 a MG-108 na všech portech ethernetové připojení rychlostí 2,5 Gbps a současně si vystačí s běžnou kabeláží Cat5e. Pro uživatele to znamená snadnou cestu k výkonnější síti.

Plug-and-play provedení, tichý provoz a efektivita v jednom

Další výhodou nových přepínačů je, že není třeba provádět žádnou konfiguraci, která uživatele neokrádá o drahocenný čas. Díky plug-and-play provedení modelů MG-105 a MG-108 mají uživatelé rychlejší síť okamžitě k dispozici. Svými malými rozměry, možnostmi instalace na stěnu i pracovní stůl a bezventilátorovým provedením se nové přepínače hodí do každého domácího i kancelářského prostředí a ocení je všichni uživatelé, kteří kladou důraz na plynulé a nerušené hraní her nebo streamování obsahu. A v neposlední řadě musíme zmínit, že i přes svůj vysoký výkon se nové přepínače vyznačují nízkou spotřebou energie.

Vedle přepínačů MG-105 a MG-108 společnost Zyxel na trh uvádí také nové PoE injektory PoE12-30W a PoE12-60W, které se vyznačují vyšší přenosovou rychlostí a vyšším napájecím výkonem podporujícím přechod na sítě WiFi 6. Injektor PoE12-30W nabízí kapacitu napájení až 30 W a rychlost ethernetového připojení 2,5 Gbps, zatímco u modelu PoE12-60W tyto parametry dosahují až 60 W a 5 Gbps.

TZ

@RadekVyskovsky

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »
Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »