Nositelná nanotechnologie vítězem Nokia Open Innovation Challenge

Nokia-Open-Innovation-Challenge-for-Startups-and-Innovators-2017

Startupové průkopnické inovace v oblasti nositelných nanotechnologií a připojených médií získaly nejvyšší ocenění na konferenci Nokia Open Innovation Challenge. Ve spolupráci se společností NGP Capital to byla výzva k nápadům, technologiím a novým podnikatelským modelům, které pomohou vytvořit inteligentní, bezpečný a udržitelný svět.

V roce 2017 se otevřená iniciativa Challenge zaměřila na klíčové trhy v oblasti IoT v oblasti dopravy, bezpečnosti a zabezpečení, inteligentních měst, propojených odvětví a zdraví. Soutěž byla uzavřena s deseti finalisty, vybranými ze skupiny rekordních více než 400 účastníků soutěže, kteří se představili během dvoudenního workshopu v finských Helsinkách. Hlavními tématy vítězných řešení byly IoT a 5G.

Technologie kontinua UK obdržela první cenu za svůj koncept grafénové senzorové nanotechnologie zabudované do tkanin. Zaměřuje se na zvyšování atletického výkonu, cílem kontinua je sledování biometrických a biomechanických zdravotních údajů v reálném čase.

„Kontinuum slibuje, že sportovec přejde na další úroveň tím, že je mu umožněno hmatatelné pochopení možného dalšího zlepšení výkonu, urychlení zotavení a zamezení zranění. Cílem je poskytnutí inteligentního sledování cílů,“ řekl vedoucí strategický ředitel Nokia Kathrin Buvac. „Právě to je typ na člověka zaměřené aplikace pro snímání podkladů a jejich předávání, což urychluje cestu do prostředí IoT.“

Cenu investora, kterou představovala společnost NGP Capital, získala společnost Snaptivity, a to také ze Spojeného království. Snaptivity nabízí inteligentní řešení stadionu, které integruje senzory IoT a robotické kamery a inteligentní software, který umožňuje zachytit upřímné emotivní momenty během živých akcí, fanoušků. Snaptivity získala také cenu publika. Hlavní partner soutěže rovněž vysoce hodnotil skvělé týmy zapojené do soutěže, stejně jako možnost využití nových bezdrátových standardů, jako je 5G.

Vítězové budou mít možnost prozkoumat společné inovace a společné obchodní příležitosti spolu s přístupem k globálnímu trhu, technologiím, produktům a zdrojům společnosti Nokia a možným investičním příležitostem.

Do závěrečné skupiny deseti nejvýše hodnocených aplikací se dostalo ještě těchto osm projektů:

Balcony: Platforma SAAS, která umožňuje organizacím od lidí v reálném čase ukázat na mapě jejich polohu a požádat o informace.

Enigmedia: Společnost zabývající se počítačovou bezpečností se specializací na ochranu dat, kryptografii a přenosy dat.

Health Gorilla: Agreguje lékařské a zdravotní údaje do jediného internetového a mobilního přístupu k pacientově centrickému úložišti.

LISNR: Zaměření na nový standard pro připojení zařízení pomocí zvuku.

NuCypher: Proxy re-enkrypce, škálovatelná forma šifrování veřejného klíče, která je vhodná pro scénáře sdílení dat a distribuované systémy (např. IoT).

Technologie OQ: První univerzální zařízení IoT plug-and-play na světě, které může poskytnout konektivitu využívající satelitní infrastrukturu na nízké oběžné dráze.

Savari: V2X stack analýza, stejně jako aplikace V2X.

Toposens: První 3D senzor založený na ultrazvuku.

-LiM

Napsat komentář