NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia byla vybrána pro americký federální 5G Cybersecurity projekt

5G site Nokia

Nokia oznámila, že byla vybrána jako poskytovatel technologie a spolupracovník v rámci 5G Cybersecurity projektu National Cybersecurity Center of Excellence (NCCoE). Nokia bude spolupracovat s NCCoE a dalšími klíčovými dodavateli, včetně členů vlády a průmyslu, aby zajistila bezpečný přechod ze sítí 4G na 5G.

NokiaNCCoE si vybrala společnost Nokia k účasti na projektu kvůli jejímu globálnímu úspěchu v 5G sítích – včetně hardwaru a softwaru, zabezpečení mobilních sítí a odbornosti 5G RAN – aby pomohla vylepšit referenční design a vytvořit případy použití na řešeních založených na standardech.

Projekt 5G Cybersecurity identifikuje řadu případů použití 5G a předvede, jak mohou komponenty 5G architektury poskytnout možnosti zabezpečení ke zmírnění identifikovaných rizik a splnění požadavků průmyslových odvětví na dodržování předpisů. Cílem tohoto projektu je využít standardizované bezpečnostní funkce 5G, které jsou definovány ve standardech 3GPP, k zajištění vylepšených schopností kybernetické bezpečnosti zabudovaných do síťových zařízení a zařízení koncových uživatelů.

Kevin Stine, šéf divize aplikované kybernetické bezpečnosti v NIST, uvedl: „5G se dotkne všech aspektů našich životů a bezpečnost musí být integrována předem, nikoli jako doplňkový prvek 5G sítí. Těšíme se na spolupráci s našimi projektovými spolupracovníky, jako je Nokia, abychom ukázali pokročilé bezpečnostní standardy založené na standardech 5G a také architekturu, která využívá základní možnosti zabezpečení dostupné v cloudových technologiích.“

Raghav Sahgal, prezident cloudových a síťových služeb společnosti Nokia, uvedl: „Předchozí generace mobilních technologií byly vedeny průmyslem, zatímco 5G se musí vyvíjet ve spolupráci s vládami, aby byla zajištěna dostupnost a přístup k zabezpečeným důvěryhodným sítím. Projekt 5G Cybersecurity plní tuto roli průřezem vládních a průmyslových spolupracovníků. Ve společnosti Nokia integrujeme zabezpečení do všech řešení, která dodáváme, a zavázali jsme se umožnit bezpečný přechod do cloudu díky spolupráci s vládními agenturami a průmyslovým odvětvím k podpoře kybernetické bezpečnosti pro případy použití 5G, které využívají otevřené i komerční komponenty.”

Řešení Nokia, která budou pro tento projekt nasazena, zahrnují špičkový software, 5G RAN a core řešení, a IP-Backhaul, stejně jako inovace od společnosti Nokia Bell Labs.