NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Minulý rok v Raycomu z pohledu ředitele Davida Čermáka

Raycom CommScope Corning

Zeptali jsme se Davida Čermáka, obchodního ředitele společnosti Raycom, jak hodnotí letošní rok z pohledu Raycomu a co přinese blízká budoucnost:

Protože se na konci roku se vždy bilancuje, takže ani my dnes nebudeme výjimkou.

Raycom

Již dnes mohu s potěšením konstatovat, že i letošní rok pro nás byl velice úspěšný. Dařilo se nám jak obchodně, tak i uvnitř firmy. Zvládli jsme udělat kompletní reorganizaci struktury společnosti a zároveň nastartovali optimalizaci vnitřních procesů, i když tam nás ještě práce čeká. Cílem bylo zjednodušení chodu společnosti a tím uvolnění vnitřních zdrojů pro další rozvoj a růst.

Za tímto úspěchem stojí celý tým a touto cestou bych jim chtěl vyjádřit dík za odvedenou práci a nasazení v uplynulém roce.

V budoucnu se chceme soustředit na náš hlavní obor, a to jsou dodávky hardware, poradenství a servis v oblasti telekomunikačních sítí a datových center.

Dlouhou dobu jsme již měli v plánu také rozšířit naše prodejní aktivity v Polsku. Tuto aktivitu jsme zvládli již letos a tím se nám podařilo posílit naši obchodní situaci na polském trhu. Dokonce jsme zde zvládli otevřít druhý distribuční sklad, který obsluhuje polské zákazníky do druhého dne.

Commscope

Rozvíjet se dále budeme v naší nejsilnější oblasti a tou jsou telekomunikační technologie našich partnerů, kteří jsou globálními výrobci špičkových technologií a produktů a jsou to společnosti COMMSCOPE a CORNING. Jejich úspěch pramení z nemalých investic do výzkumu a vývoje a úsilí, s jakým své produkty testují, než je uvedou na trh. I toto je jedním z důvodů, proč hledáme zkušené posily do našeho týmu.

Corning

Letošní rok byl opět rokem globálních i místních změn z pozice spojování firem. Naši hlavní partneři – dodavatelé, na tomto poli nezaspali, společnost COMMSCOPE ohlásila akvizici společnosti ARRIS INTERNATIONAL (dodavatel aktivních technologií) a společnost CORNING ohlásila nákup nikoho menšího než 3M (telekomunikační hardware) .

Akvizice probíhaly a neustále i probíhají i mezi operátory a poskytovateli telekomunikačních služeb. (např. Vodafone a UPC , v Polsku POLSAT koupil 33% společnosti NETIA a je možné, že koupí i dalších 66%, …). Dochází tím ke značné konsolidaci na obou stranách trhu a my jsme na tuto situaci připraveni díky opatřením, které jsem zmínil v úvodu.

Pokud mohu mluvit za Raycom – příští rok přinese několik změn a novinek a já věřím, že je naši partneři a klienti uvítají. Začínáme už v lednu.

Ještě jednou děkuji našim klientům i partnerům za přízeň v tomto roce, a přeji jménem společnosti Raycom všem krásné a veselé Vánoce a šťastný nový rok 2019 a hodně úspěchů.

David Čermák

David Čermák Raycom