NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Miloš Padevět z PROFiber Networking představuje kabelový certifikátor až pro CAT8

PROFiber Networking WireXpert 4500

Softing WireXpert 4500 je díky svému rozsahu měření 2,500 MHz, kabelovým měřicím přístrojem se schopností certifikovat nejvýkonnější kabelové systémy v enterprise sítích a data centrech. S certifikačním testováním až do třídy CAT8, a zároveň optických kabelů SM i MM s EF je WireXpert připraven na 40G a více. Zařízení nám v krátkém rozhovoru představil Miloš Padevět ze společnosti PROFiber Networking.

Petr Smolník: Miloš Padevět ze společnosti PROFiber Networking nám představí produkt, jehož jméno je …

Miloš Padevět: … WireXpert 4500 od německé firmy Softing. Je to vlajková loď, a je to měřící a certifikační přístroj. Je určený k certifikaci strukturované kabeláže, například v datových centrech nebo v rozvodech po domech. To Vám může pomoci s prodlouženou zárukou na kabely, které jste právě vystavěli.

PS: Můžete nám říct, jak to funguje? Je to na použití venku nebo na použití uvnitř?

MP: Je to k použití na všech různých místech, to znamená, dá se to použít jak na venkovní kabeláž, tak na vnitřní kabeláž. Samozřejmě, že nejčastěji se strukturovaná kabeláž nachází uvnitř budov.

PS: A jaké je použití v praxi?

MP: Měřák se dá použít ve své podstatě úplně kdekoliv, tzn. jak venku, tak vevnitř. Je vidět na první pohled, že je konstruován robustně a není problém ho používat venku. Další výhodou je to, že vypadá jako měřící a certifikační přístroj jenom na metaliku, nicméně jsou to moduly vyndavací, a dá se tam dát samozřejmě modul na optiku. Není to tedy čistě omezeno na strukturovanou kabeláž, která je vystavěna v metalice, ale i optice.

PS: Jsou tam ještě nějaká přídavná zařízení nebo kryt displeje pro ochranu?

MP: Dobré na tomto přístroji je to, že si například přes něj můžete telefonovat, protože logicky vy musíte mít dva měřící přístroje. Jeden, který máte u sebe, a druhý naproti, se kterým proměřujete i tu druhou stranu.

Vy si můžete připojit sluchátka do měřáku a telefonovat si přes kabel, který právě měříte. To vám umožní dobrou komunikaci na místech, kde zrovna třeba není telefonní signál. Druhá věc je, že má samozřejmě kryt, aby se v těžkých podmínkách někde pod zemí, kdy to máte pověšené třeba jen za krkem, displej nezničil.

PROFiber Networking CZ logoPS: A je ten displej dobře čitelný v běžném prostoru, kdy na něj svítí slunce?

MP: Určitě. To je jasná podmínka tohoto měřícího přístroje nebo vlastně jakéhokoliv měřícího přístroje, které se snažíme v této zemi dodávat.

PS: A zmíníte ještě nějaké použití v praxi, kde jste to viděl u nějakého klienta, jakým způsobem se tento měřák v reálu používá?

MP: Nejčastěji jsem to viděl na strukturovaných kabelážích, například v datových centrech, kde je potřeba dokládat certifikáty o vystavěné kabeláži k tomu, aby firma, která vyrábí kabely, prodloužila záruku na onen kabel na až třeba 20 let (systémová záruka).

PS: Děkuji.

MP: Není zač. A příště se spolu podíváme na měřící a kvalifikační přístroj NetXpert od firmy Softing, který dokáže měřit nejenom na fyzické vrstvě, ale i na vyšších vrstvách.

Video rozhovor: