NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

LitePoint spouští testovací systém pro Wi-Fi 7

Wi-Fi 7

LitePoint odhalil nový testovací systém pro standard Wi-Fi 7 nebo IEEE 802.11be. Testovací systém IQxel-MX je plně integrované testovací řešení RF PHY s generováním a analýzou signálu v jednom testeru, podporující nepřetržitý frekvenční rozsah od 400 MHz do 7,3 GHz.

Ve srovnání s Wi-Fi 6 bude Wi-Fi 7 (nebo 802.11be) využívat vícepásmovou/vícekanálovou agregaci a provoz a poskytovat vyšší spektrum a energetickou účinnost, lepší omezení rušení, vyšší hustotu kapacity a vyšší efektivitu nákladů. Sedmá generace Wi-Fi je také označována jako Wi-Fi s extrémně vysokou propustností díky projektované schopnosti podporovat propustnost až 30 Gb/s, což je zhruba třikrát rychlejší než u Wi-Fi 6.

Zatímco Wi-Fi 7 bude poskytovat vynikající bezdrátový výkon, bude také vyžadovat vývoj v testování a měřicích zařízeních, řekl senior marketingový manažer NI Alejandro Buritica a také dříve ředitel Go-to-Market a vedoucí marketingu polovodičů David Hall. Dvojice tvrdila, že Wi-Fi 7 bude vyžadovat „novou úroveň testování“, která donutí testovací zařízení vyvíjet se.

“Jak se standard vyvíjí a zlepšuje,” vysvětlil Buritica, “ve skutečnosti nemůžete používat stejné testovací zařízení jako před 20 lety. S Wi-Fi 7 je tu nová úroveň testování, ke které musí dojít. Budete testovat kanály o šířce 320 megahertzů, což vytváří nové testovací scénáře.“

„Skok vpřed v datových rychlostech ve Wi-Fi 7 umožní novou generaci aplikací, jako je Augmented Reality (AR), Virtual Reality (VR), eXtended Reality (XR), Cloud Gaming a Cloud Computing,“ řekla Eve Danel, vedoucí produktového marketingu LitePoint. “Naše desetiletí zkušeností s testováním Wi-Fi nám umožnilo vybudovat testovací systém, který mohou týmy výzkumu a vývoje použít k zajištění vysokorychlostního a vysoce spolehlivého prostředí s nízkou latencí pro příští generace Wi-Fi aplikací.”

Podle tiskové zprávy společnosti LitePoint testovací řešení IQxel-MX řeší požadavky specifikací IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), 802.11ax (Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E) a IEEE 802.11 a také celou řadu standardů konektivity (Bluetooth 5.x, Zigbee, Z-Wave).

IEEE plánuje zveřejnit dodatek Wi-Fi 7 někdy v roce 2024, přičemž komerční nasazení proběhne přibližně ve stejnou dobu.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: rawpixel/Freepik

@RadekVyskovsky