NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

LitePoint spouští testovací systém pro Wi-Fi 7

Wi-Fi 7

LitePoint odhalil nový testovací systém pro standard Wi-Fi 7 nebo IEEE 802.11be. Testovací systém IQxel-MX je plně integrované testovací řešení RF PHY s generováním a analýzou signálu v jednom testeru, podporující nepřetržitý frekvenční rozsah od 400 MHz do 7,3 GHz.

Ve srovnání s Wi-Fi 6 bude Wi-Fi 7 (nebo 802.11be) využívat vícepásmovou/vícekanálovou agregaci a provoz a poskytovat vyšší spektrum a energetickou účinnost, lepší omezení rušení, vyšší hustotu kapacity a vyšší efektivitu nákladů. Sedmá generace Wi-Fi je také označována jako Wi-Fi s extrémně vysokou propustností díky projektované schopnosti podporovat propustnost až 30 Gb/s, což je zhruba třikrát rychlejší než u Wi-Fi 6.

Zatímco Wi-Fi 7 bude poskytovat vynikající bezdrátový výkon, bude také vyžadovat vývoj v testování a měřicích zařízeních, řekl senior marketingový manažer NI Alejandro Buritica a také dříve ředitel Go-to-Market a vedoucí marketingu polovodičů David Hall. Dvojice tvrdila, že Wi-Fi 7 bude vyžadovat „novou úroveň testování“, která donutí testovací zařízení vyvíjet se.

“Jak se standard vyvíjí a zlepšuje,” vysvětlil Buritica, “ve skutečnosti nemůžete používat stejné testovací zařízení jako před 20 lety. S Wi-Fi 7 je tu nová úroveň testování, ke které musí dojít. Budete testovat kanály o šířce 320 megahertzů, což vytváří nové testovací scénáře.“

„Skok vpřed v datových rychlostech ve Wi-Fi 7 umožní novou generaci aplikací, jako je Augmented Reality (AR), Virtual Reality (VR), eXtended Reality (XR), Cloud Gaming a Cloud Computing,“ řekla Eve Danel, vedoucí produktového marketingu LitePoint. “Naše desetiletí zkušeností s testováním Wi-Fi nám umožnilo vybudovat testovací systém, který mohou týmy výzkumu a vývoje použít k zajištění vysokorychlostního a vysoce spolehlivého prostředí s nízkou latencí pro příští generace Wi-Fi aplikací.”

Podle tiskové zprávy společnosti LitePoint testovací řešení IQxel-MX řeší požadavky specifikací IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), 802.11ax (Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E) a IEEE 802.11 a také celou řadu standardů konektivity (Bluetooth 5.x, Zigbee, Z-Wave).

IEEE plánuje zveřejnit dodatek Wi-Fi 7 někdy v roce 2024, přičemž komerční nasazení proběhne přibližně ve stejnou dobu.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: rawpixel/Freepik

@RadekVyskovsky

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »