NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Latinská Amerika dosáhne do konce roku 2028 330 milionů předplatitelů 5G

space-enabled 5G

Podle nejnovějšího vydání zprávy Ericsson Mobility Report se očekává, že počet předplatitelů 5G v Latinské Americe do roku 2028 dosáhne 330 milionů.

Ericsson uvedl, že toto očekávané číslo bude v tomto roce představovat 42 % celkových mobilních připojení v Latinské Americe.

Podle zprávy bylo na konci roku 2022 kolem 7 milionů předplatných 5G. Prodejce uvedl, že od roku 2024 se očekává výraznější přijetí 5G v regionu.

Švédský prodejce poznamenal, že prognóza předplatného 5G v Latinské Americe byla posunuta o jeden rok dopředu na základě pomalého rozšíření a očekávaných pokračujících obtížných makroekonomických podmínek v regionu.

„4G je v současnosti dominantní technologií rádiového přístupu v regionu a na konci roku 2022 bude představovat 74 % všech předplatných. Růst předplatného 4G je silný, během roku 2022 jich přibylo přibližně 60 milionů. Předplatitelé 3G však klesají, protože uživatelé migrují do 4G a 5G. Mnoho poskytovatelů služeb ukončí v příštích dvou letech 3G sítě, aby umožnili opětovné využití rádiového spektra pro nasazení 4G,“ řekl Ericsson.

Zpráva také zdůraznila skutečnost, že jednotlivé země v Latinské Americe vykazují velmi rozdílné míry růstu datového provozu na smartphonech. „Růst provozu je tažen budováním pokrytí a pokračujícím silným zaváděním 4G – a nakonec 5G, spojeným s nárůstem předplatného chytrých telefonů a zvýšením průměrného využití dat na jeden smartphone. Očekává se, že průměrný datový provoz na jeden smartphone dosáhne v roce 2028 41 GB za měsíc,“ dodal.

Podle předchozí zprávy 5G Americas se očekává, že 4G LTE zůstane silné v Latinské Americe a Karibiku až do konce roku 2023. Ve 4. čtvrtletí 2022 bylo 537 milionů 4G LTE připojení, což představuje 9,3% roční nárůst s přidáním 46 milionů nových předplatných LTE. Latinská Amerika a Karibik měly do konce roku 2022 celkem 12 milionů 5G připojení a očekává se, že do roku 2027 budou mít 400 milionů zákazníků 5G.

„5G a LTE pokračují v dosahování významného pokroku v celém regionu. Z dlouhodobého hlediska má 5G příležitost podpořit produktivitu a průmyslový rozvoj v regionu,“ řekl Jose Otero, viceprezident pro Karibiku a Latinskou Ameriku v 5G Americas.

Zdroj: rcrwireless.com