Slovinský specialista na telekomunikace v oblasti Průmyslu 4.0, společnost Kontron, spolupracoval s německým systémovým integrátorem Mugler na nasazení privátní 5G sítě v pásmu 3,7–3,8 GHz v kampusu Technické univerzity aplikovaných věd Rosenheim (TH Rosenheim) v Německu. Podle informací vytvořil Kontron, dříve známý jako Iskratel, jak jádro, tak rádiovou část (RAN) sítě. Mugler nasadil toto řešení v tzv. „proto_lab“ výzkumném zařízení univerzity, které je domovem pro 7 500 studentů. Síť bude využívána pro „výzkum, vzdělávání a inovační příležitosti“, uvedly obě společnosti.
Tyto příležitosti zahrnují mimo jiné „immersivní vzdělávací platformy“. Ve vyjádření se uvádí: „Síť umožní bezproblémovou integraci AI algoritmů a aplikací v reálném čase na okraji sítě a v cloudu. To odpovídá hlavnímu cíli průlomových výzkumných projektů laboratoře.“ Kontron prosazuje svůj vlastní „end-to-end“ systém privátní 5G sítě, který zahrnuje softwarově definovaná přístupová řešení pro případy použití, jako je sledování majetku, automatizovaní robotů a naváděná vozidla (AVG), flexibilní pracovní prostory, automatizace procesů v reálném čase a hlasová a video komunikace.
Kontron a Mugler uzavřely čtyřletou dohodu o spolupráci na TH Rosenheim. Janez Öri, výkonný ředitel komunikačních řešení společnosti Kontron, uvedl: „Nasazení našeho řešení privátní 5G sítě podtrhuje náš závazek poskytnout průmyslu a akademickým institucím spolehlivá a vysoce výkonná řešení konektivity, která podporují transformaci a pokrok. Tato spolupráce slouží jako vzor pro budoucnost, ukazující, jak mohou akademická sféra a průmysl spolupracovat na posílení vzdělávání prostřednictvím technologií.“
Oliver Kramer, spoluzakladatel a ředitel výzkumu a vývoje v laboratoři TH Rosenheim, řekl: „Spolehlivá síť může nabídnout lepší mobilitu a flexibilitu pro lidi a majetek v pohybu v neustále se měnícím prostředí výroby a logistiky. Individualizace vychází vstříc zákazníkům, kteří stále častěji požadují personalizovaná technologická řešení, aby splnila jejich jedinečné potřeby, a poskytuje jim tak klíčovou konkurenční výhodu oproti jejich rivalům. Naše 5G kampusová síť také poskytuje dokonalý základ pro implementaci a další rozvoj našich výzkumných a vývojových projektů.“
Zdroj: RCR Wireless News