NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jihokorejský SK Telecom má 1,5 milionu uživatelů 5G

SK Telecom

Jihokorejský telekomunikační operátor SK Telecom oznámil, že dosáhl 1,5 milionu uživatelů 5G, což představuje 44 % na místní trhu 5G. Do konce roku by pak měl dosáhnout 2 miliony uživatelů 5G a do konce roku 2020 7 milionů uživatelů.

„V současné době se zaměřujeme především na hustě obydlené oblasti 85 měst, včetně Soulu a dalších měst,“ uvedl Poong-Young Yoon, CFO společnosti SK Telecom. „Do konce letošního roku plánujeme rozšířit pokrytí 5G na přibližně 70 klastrů 5G, aby naši zákazníci mohli plně využívat vysoce kvalitní služby 5G a také na hlavní vlakové linky KTX, dálnice a další oblasti v 85 městech.“

Jižní Korea proklamuje, že je první zemí na světě, která 3. dubna letošního roku zahájila provoz komerčních služeb 5G. Pokrytí 5G v Koreji je omezeno na městské oblasti a lokality s vysokou hustotou populace.

V rámci dohody s ministerstvem ICT zahájili tři jihokorejští mobilní operátoři omezené komerční služby 5G současně v prosinci 2018, aby se prý předešlo přílišné konkurenci. SK Telecom, KT Corp a LG Uplus zpočátku spustily služby 5G ve vyhrazených oblastech v Soulu.

V červnu 2018 Jižní Korea dokončila výběrové řízení, v rámci kterého byly přidělováno kmitočtové spektrum v pásmech 3,5 GHz a 28 GHz. Vláda dala k dispozici celkem 280 MHz v pásmu 3,5 GHz a 2400 MHz v pásmu 28 GHz. Spektrum bylo rozděleno do 28 bloků resp. 24 bloků.

V každém pásmu mohly zúčastnění operátoři, tj. SK Telecom, KT a LG Uplus, vydražit maximálně deset bloků. Celkem mobilní operátoři zaplatili za kmitočtové spektrum 3,6183 bilionů wonů (3,3 miliardy USD), což bylo o 340 miliard wonů více, než počáteční cena (tj. 3,3 bilionů wonů). Licence na kmitočty v pásmu 3,5 GHz jsou na dobu 10 let a v pásmu 28 GHz na dobu 5 let.

Zdroj: RCRWireless

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »