NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

IHS Towers rozšiřuje partnerství nigerijských věží se společností Airtel

telco věž tower

Společnost IHS Towers oznámila, že s Airtel Nigeria podepsala dohodu o obnovení své smlouvy v zemi.

V rámci obnovených podmínek se Airtel také zavázal přijmout 3 950 nájmů v průběhu příštích pěti let, přičemž většina se očekává v letech 2024/2025, a prodloužit dobu svých stávajících nájmů pokrývajících přibližně 6 000 nájmů do prosince 2031.

Podle IHS Towers dohoda zahrnuje 2 500 kolokací kromě 5G dodatků a lokalit na míru, které bude vlastnit a provozovat IHS Nigeria.

Duo bude také pracovat na snížení emisí uhlíku a dohodlo se na spolupráci na nových zelených iniciativách na společných místech.

„Rozšíření a obnovení našeho vztahu s Airtel Nigeria je důkazem našeho trvalého závazku sloužit našim zákazníkům a požadavkům Afriky na konektivitu,“ řekl Sam Darwish, předseda představenstva a generální ředitel společnosti IHS Towers.

„Airtel Nigeria, stejně jako Airtel Africa, které poskytujeme služby na jiných trzích v Africe, je dlouhodobým partnerem IHS a jsem rád, že nadále posilujeme naši spolupráci, abychom pomohli usnadnit mobilní připojení na našem největším trhu a podpořili našim zákazníkům při zavádění nových míst po celé Nigérii.“

Získání kontraktu je pozitivní pro IHS, která loni prohrála se smlouvou s konkurenčním operátorem MTN na pronájem 2 500 věží.

Navzdory tomu, že MTN nabídl lepší podmínky, telekomunikační společnost se místo toho rozhodla pro smlouvu s American Tower.

IHS vlastní 16 000 věží v Nigérii, z nichž 14 600 si pronajímá MTN. Přibližně 13 procent portfolia MTN je s ATC, zatímco 80 procent je s IHS.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Pixabay

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »