NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Huawei zpochybňuje ústavnost zákona USA o národní obraně

Huawei USA

Společnost Huawei podala k federálnímu soudu Spojených států žádost o vydání sumárního rozsudku (okamžitého rozhodnutí), která zpochybňuje ústavnost oddílu 889 zákona o národní obraně (National Defense Authorization Act, NDAA). Podle Huawei oddíl 889 zákona NDAA, který byl schválen v roce 2019, nejenže zakazuje použití zařízení Huawei v rámci vládního sektoru, ale také brání společnosti Huawei v uzavírání smluv nebo poskytování grantů či půjček třetím stranám, které od ní nakupují zařízení nebo služby. Společnost také vyzvala Trampovu vládu, aby zastavila svou kampaň proti Huawei ohledně obvinění z bezpečnostních rizik.

„Zákaz zařízení Huawei kvůli bezpečnostním rizikům se používá jako omluva proto nedělat nic pro lepší zabezpečení sítí. Poskytuje to falešný pocit bezpečí a odvrací pozornost od skutečných problémů, kterým čelíme,“ říká Song Liuping, ředitel právního oddělení Huawei. „Politici v USA používají sílu celého národa, aby ublížili soukromé firmě. To není normální.“

„Vláda USA neposkytla žádný důkaz, který by prokázal, že je Huawei bezpečnostní hrozbou. To představuje nebezpečný precedens. Dnes jsou to telekomunikace a Huawei a zítra to může být jiné průmyslové odvětví a vaše společnost a vaši zákazníci,“ pokračuje Song. „Huawei věří v nezávislost a integritu soudního systému USA a doufá, že soud rozhodne v její prospěch.“

Podle, Glena Nagera, hlavního poradce Huawei v tomto případě, je oddíl 889 NDAA z roku 2019 protiústavní, protože porušuje americkou ústavu.

V březnu společnost Huawei podala žalobu u federálního soudu v Texasu, ve které zpochybňuje ústavnost zákazu poskytovat její zařízení vládním agenturám USA a požaduje okamžité zrušení tohoto zákazu.

V srpnu 2018 americký prezident Donald Trump podepsal zákon o národní obraně neboli NDAA, který zahrnoval nové předpisy zakazující vládním agenturám obchodovat s čínskými dodavateli Huawei a ZTE.

Tento zákon zakazuje vládě USA a jejím dodavatelům kupovat telekomunikační a video-dohledová zařízení od Huawei, ZTE a dalších čínských komunikačních společností. Zákaz se vztahuje na jakékoliv komponenty a služby, které jsou považovány za „důležité“ nebo „kritické“ pro jakýkoliv vládní systém.

Začátkem května americká vláda potvrdila, že Ministerstvo obchodu zařadilo společnost Huawei na „černou listinu“, což je rozhodnutí, které společnosti zakazuje nakupovat díly a komponenty od amerických společností bez souhlasu vlády. To znamená, že Huawei potřebuje povolení vlády USA, aby mohla nakupovat komponenty od amerických dodavatelů. Podle prohlášení Ministerstva obchodu může být toto povolení odepřeno, pokud by prodej nebo převod komponentů poškozoval národní bezpečnost nebo zahraniční zájmy USA.

Na základě tohoto rozhodnutí američtí výrobci čipů, včetně společností Intel, Qualcomm, Xilinx a Broadcom zastavili až do odvolání dodávky svých produktů společnosti Huawei. Stejně se zachovala také společnost Google která, pozastavila poskytování softwaru a technických služeb.

Nedlouho po zařazení Huawei na černou listinu však Ministerstvo obchodu své obchodní restrikce zmírnilo, aby prý omezilo negativní dopady na zákazníky čínského podniku po celém světě. Huawei může nakupovat americké zboží za účelem zachování nynějších komunikačních sítí a zajištění softwarových aktualizací pro existující telefony Huawei. Toto povolení je platné do 19. srpna a ministerstvo nevylučuje prodloužení jeho platnosti.

Zdroj: RCRWirelessNews

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »