NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

HeavyRF pomáhá telekomunikačním společnostem s plánováním věží prostřednictvím Nvidia Omniverse

HeavyRF AI

Novou technologii „digitálního dvojčete“ již pro plánování 5G používá Charter.

Společnosti Heavy.AI a Nvidia oznámily HeavyRF, nový nástroj pro plánování a provoz sítě pro telekomunikační společnosti, který využívá metaverse technologii Nvidia Omniverse. Oznámení přišlo jako součást přívalu zpráv od společnosti Nvidia během klíčového projevu generálního ředitele Jensena Huanga na podzimní vývojářské konferenci GTC.

Společnosti říkají, že koncept digitálního dvojčete HeavyRF může operátorům sítí pomoci lépe plánovat a nasazovat jejich 5G sítě. Heavy.AI říká, že tato technologie je již v rukou Charter Communications, která ji využívá k plánování 5G a budování jejich služby Spectrum.

“Jsme technologická platforma,” řekl generální ředitel Heavy.AI Jon Kondo v nedávném rozhovoru. „Začali jsme s analýzou velkých dat. Náš software umožňuje lidem zpracovávat obrovské objemy dat. K paralelnímu zpracování využíváme GPU Nvidia.”

Společnost počítá mezi své klienty telekomunikační společnosti, vládní agentury a veřejné služby, řekl Kondo. Heavy.AI kombinuje data z jakýchkoli zdrojů, které klient potřebuje, veřejných, soukromých nebo jiných.

“Je to pro případy, kdy lidé musí mít možnost podívat se na všechna data, a ne pouze převzorkovat nebo předagregovat a podobně,” dodal.

Vzhledem k tomu, že poskytovatelé komunikačních služeb (CSP) jsou již mezi klienty, Kondo uvedl, že přechod ze 4G na 5G odhalil problém: plánování rádiových frekvencí (RF) pro instalace věží 5G. Pochopení toho, jak se RF signály šíří, není nic složitého a až dosud simulační nástroje nenabízely provozovatelům sítí velkou flexibilitu.

„To umožní síťovým plánovačům simulovat fyzicky přesná data v digitálním světě,“ vysvětlil Kondo. „To zahrnuje proměnlivost, jako jsou jevy počasí, listí, odraz signálu a další. Je to rychlejší než výpočty ve starém stylu,“ řekl Kondo, a méně těžkopádné, než kdybyste museli do terénu posílat techniky, aby provedli měření a odhady.

„Platforma Omniverse je platforma digitálního dvojčete. Je to v metavesmíru, jak tomu svět rád říká,“ řekl Ronnie Vasishta, SVP společnosti Nvidia pro telekomunikace. „Omniverse je platforma, která umožňuje realizaci a vizualizaci digitálního dvojčete. Myslím, že to dodává telekomunikačním společnostem významné výhody, protože procházejí tímto velmi náročným nasazením, monetizací a optimalizací.“

HeavyRF lze použít k zodpovězení otázek pro telekomunikační společnosti, které se potýkají s budováním infrastruktury ještě před uvedením zařízení do provozu, řekl Vasishta, když vyjmenoval některé z otázek, kterými se zabývají.

„Kde jsou všechny komerční budovy, které potřebují pokrytí? Kde jsou obytné budovy. Kam potřebujete postavit věž? Jak vysoká by měla být věž? Jaký výstupní výkon by měly mít věžové antény? Jaký vliv má počasí na šíření RF? A když přejdeme k popisu materiálu, jaký vliv má sklo versus beton,“ řekl Vasishta.

„Toto jsou věci, které je neuvěřitelně obtížné dělat v jakémkoli měřítku a s jakýmkoli stupněm přesnosti. 3D vizualizace toho, ale také přijímání těchto dat, reálný čas a výstup do vizuálního světa odemknou možnosti, které dříve nebyly možné,“ dodal.

Zdroj: rcrwireless.com