NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Globe Telecom zavádí na Filipínách soukromý 5G projekt vytvořený společností Athonet

Globe Telecom Athonet private 5G

Globe Telecom, provozující největší mobilní síť na Filipínách, „úspěšně předvedl“ první samostatnou soukromou 5G (5G SA) síť v zemi na své vlastní technologické a inovační akci INNOVANIA. Použila základní síť od společnosti Athonet, kterou v únoru získala společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE), a představila demo jako předzvěst Průmyslu 4.0 pro kritická podniková prostředí.

Tiskové prohlášení nazvalo řešení Athonet „snadno použitelný balíček vše v jednom… plug-and-play“ obsahující „nejlepší mobilní základní síť v kufříku“, plus SIM karty a rádia a cloudové i okrajové modely nasazení; posledně jmenované jsou k dispozici s novými servery HPE nebo na základě softwarové licence. Podporuje maximální rychlosti 780 Mbps a 150 Mbps na sestupných a vzestupných spojích.

Globe Telecom jej nabízí jako doplněk k Wi-Fi a také k veřejnému 5G. „Sada je… navržena tak, aby bezproblémově spolupracovala s podnikovými aplikacemi prostřednictvím rozhraní N6. Soukromá síť 5G SA poskytuje entitám jedinečné výhody, včetně vylepšeného zabezpečení, přizpůsobení, ultra nízké latence a vysoké kapacity. Dokáže zvládnout masivní nasazení IoT a je zvláště výhodný pro kritické aplikace.“

„Budoucnost filipínských podniků je nově definována a předznamenává věk zvýšené produktivity, nákladové efektivity a kvality,“ uvedl Globe Telecom.

Zdroj: rcrwireless.com