NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Global Telco AI Alliance podepsala smlouvu o společném podniku na vytvoření vícejazyčného LLM určeného pro telekomunikační společnosti

Global Telco AI Alliance podepsala smlouvu o společném podniku

Globální telekomunikační aliance AI Alliance (GTAA) oznámila dohodu o společném projektu (JV) na vývoj a spuštění vícejazyčného velkého jazykového modelu (LLM) pro telekomunikační společnosti. Mezi jazyky patří korejština, angličtina, němčina, arabština a bahasa.

Zakládající členové GTAA odhalili své plány na letošním TM Forum’s DTW24-Ignite v dánské Kodani.

Zakládající členové, společnosti Deutsche Telekom, e& Group, Singtel, SoftBank Corp. a SK Telecom, ve společném prohlášení uvedli, že cílem projektu je „pomoci telekomunikačním společnostem zlepšit jejich interakce se zákazníky prostřednictvím digitálních asistencí a dalších inovativních řešení umělé inteligence“.

Oznámení není žádným překvapením, protože GTAA v únoru během Mobile World Congress uvedla, že někdy v tomto roce plánuje založit společný podnik speciálně zaměřený na vývoj LLM.

LLM jsou modely strojového učení, které dokážou porozumět textu v lidském jazyce a generovat jej při analýze obrovských datových souborů jazyka.

Podle aliance bude společný podnik „nasazovat aplikace umělé inteligence přizpůsobené potřebám zakládajících stran na jejich příslušných trzích“, což jim umožní oslovit globální zákaznickou základnu čítající přibližně 1,3 miliardy zákazníků v 50 zemích, které společně obsluhují.

Telco LLM bude vícejazyčný obsahuje kromě korejštiny, angličtiny, němčiny, arabštiny a bahasy i další jazyky.

Spuštění společného podniku podléhá obvyklým regulačním schválením.

Během akce generální ředitel SK Telecom, Ryu Young-sang, uvedl, že GTAA má „dobrou pozici k tomu, aby byla aktivním hráčem v globálním ekosystému umělé inteligence, protože podniky po celém světě chtějí přetvořit své obchodní strategie prostřednictvím umělé inteligence“.

Dodal, že společný podnik přinese nové obchodní příležitosti a poskytne telekomunikačním společnostem lepší zákaznický servis.

Zdroj: datacenterdynamics.com