NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Generální ředitelé České televize, Novy a Primy potvrdili účast na konferenci DIGIMEDIA 2023

Logo DIGIMEDIA 2023

Unikátní možnost zhlédnout diskusi generálních ředitelů tří největších českých televizních skupin, tedy České televize, TV Nova a FTV Prima, a zapojit se do panelové debaty s nimi budou moci účastníci 18. ročníku odborné konference DIGIMEDIA 2023, která se uskuteční ve středu 14. června 2023 v Kongresovém sálu České televize v Praze na Kavčích horách. Účast na akci již potvrdil mimo jiných generální ředitel ČT Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova Daniel Grunt i generální ředitel FTV Prima Marek Singer.

Ředitelé ČT, Novy a Primy„Obsazení letošního ročníku DIGIMEDIE bude ale ještě bohatší. Chybět nebude ani generální ředitel televizní skupiny Óčko Štěpán Wolde či Managing Director agentury Atmedia Czech Michaela Suráková. A také představitelé největších provozovatelů televizních a rozhlasových vysílačů v České republice, generální ředitel Českých Radiokomunikací Miloš Mastník a spolumajitelka společnosti Digital Broadcasting Nikola Chrenčíková Pařízková,“ říká Pavel Brabec, prezident Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA-MK), která konferenci DIGIMEDIA 2023 pořádá ve spolupráci s Českou televizí.

Shodnou se ředitelé na pokračování vysílání přes anténu?

Konference bude tradičně rozdělena do tří tematických bloků zaměřených na televizní vysílání, streamovací služby a digitalizaci rozhlasového vysílání. V prvním bloku se DIGIMEDIA 2023 za přítomnosti nového předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu Marka Eberta, zástupců ministerstva průmyslu a obchodu a provozovatelů sítí pro terestrické televizní vysílání i televizních stanic bude věnovat přípravám na podzimní Světovou radiokomunikační konferenci WRC-23. Ta se bude zabývat otázkou budoucnosti terestrické televize po roce 2030, kdy má končit garance frekvenčních pásem 500 a 600 MHz pro televizní vysílání. Zaměří se také na otázku financování televize veřejné služby, rozvoj nových vysílacích standardů i terestrické televizní vysílání určené pro mobilní zařízení 5G Broadcast.

Druhý blok konference se bude věnovat streamovacím službám, IPTV a dalším formám šíření televizního obsahu mimo terestrické vysílání. Zasednou v něm zástupci největších tuzemských streamovacích platforem Voyo, iVysílání ČT, prima+, ale také zástupci operátorů, kteří pro ně zajišťují potřebnou infrastrukturu, jako například ředitel sekce regulace a právního oddělení Českých Radiokomunikací Marcel Procházka. Žhavým tématem bude zavádění nových tarifů streamovacích služeb s reklamou, boj s piráty obsahu a nelegálním sdílením filmů a seriálů na internetových úložištích či příprava aplikací pro chytré televizory a další smart zařízení dostupná na českém trhu.

Další klíčové téma: digitální vysílání pro komerční rádia

Ve třetím bloku se konference DIGIMEDIA 2023 soustředí na rozvoj digitálního rozhlasového vysílání v České republice, zejména pak na aukci kmitočtů pro sítě DB+ určené komerčním rádiím. Blok, kterého se zúčastní například generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, vedoucí oddělení správy kmitočtového spektra ČTÚ Jiří Duchač, výkonný ředitel společností Digital Broadasting a Progress Digital Jakub Juhas či jednatel společnosti Joe Media Miroslav Pýcha, se dotkne také otázky zavádění elektronického měření poslechovosti rádií, vylepšování in-door pokrytí digitální sítě Českého rozhlasu či plánu komerčních rádií na vznik nových tematických stanic určených pro digitální distribuci.

Konference DIGIMEDIA 2023 se koná pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva kultury, Českého telekomunikačního úřadu a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Generálním partnerem akce je Česká televize, která tradičně poskytuje prostor pro konání akce a bude celou konferenci přenášet živě na iVysílání.cz, kde bude také k dispozici kompletní záznam akce. Mezi partnery konference jsou také společnosti Atmedia Czech, Samsung Electronics Czech and Slovak, Digital Broadcasting, České Radiokomunikace, MPO, Český rozhlas, ATO, APMS, či Media One.

Mediálními partnery konference jsou týdeník Marketing a Media, servery MediaGuru.cz, Televizníweb.cz a tituly společnosti AVERIA – ICT Network News, B2B Network News.

Podrobný program konference DIGIMEDIA 2023 a registrační formuláře pro účastníky naleznete zde