NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Firemní gigabitové přepínače s doživotní zárukou

firemní gigabitové přepínače

Společnost NETGEAR, globální dodavatel síťových produktů, uvádí na trh dvojici firemních přepínačů řady NETGEAR Smart Managed Pro S350. Novinky nabízejí snadnou instalaci a správu, osm gigabitových ethernetových portů PoE+, pokročilé funkce ve vrstvě L2, variabilní možnosti umístění i doživotní záruku.

Malé a střední firmy se v současné době velmi často potýkají s nárůstem virtualizace a zvýšeným počtem cloudových služeb a aplikací, jako je VoIP, streamování videa či sledování IP. Ty nejen zvyšují nároky na spolehlivost firemních sítí, ale zároveň i na jejich výkon a bezpečnost. Řada přepínačů NETGEAR Smart Managed Pro S350 na tyto základní síťové potřeby reaguje aktivně a nabízí tak neblokovanou šířku pásma o velikosti jednoho gigabitu i vynikající bezpečnost sítě za dostupnou cenu.

První u nás nabízenou dvojicí modelů těchto zařízení jsou osmiportové gigabitové ethernetové přepínače NETGEAR GS308T a GS310TP:

  • GS308T: 8 gigabitových ethernetových portů
  • GS310TP: 8 gigabitových ethernetových portů PoE+ s celkovým budgetem 55 W a 2 porty SFP sloužící pro uplink

Oba přepínače jsou vybaveny pokročilými konfigurovatelnými funkcemi ve vrstvě L2, jako je L2/L3/L4 ACL (Access Control Lists), QoS, LACP (Link Aggregation Control Protocol), STP (Spanning Tree Protocol) či IGMP Snooping, jež zajišťují rychlý přenos dat a špičkové zabezpečení. Vysokou bezpečnost zařízení dále poskytují také funkce automatické DoS prevence, 802.1x ověření, DHCP filtrování či ACL filtrování. Přepínače lze snadno instalovat a spravovat prostřednictvím intuitivního uživatelského webového rozhraní (GUI) a nástrojů Smart Control Center a Network Management System.

Flexibilní umístění přepínačů GS308T a GS310TP umožňují speciální úchytky, díky nimž je lze připevnit na stěnu, stůl či pod jeho spodní hranu. Tichý chod zařízení zajišťuje jejich bezvětrákové provedení. Na přepínače se vztahuje doživotní hardwarová a Next Business Day záruka.