NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

FCC ruší americké operace další čínské telekomunikační společnosti

USA China flag

Federální komise pro komunikace zrušila možnost další telekomunikační společnosti, Pacific Networks a její dceřiné společnosti ComNet, působit v USA poté, co zjistila, že společnosti vlastněné Čínou představují riziko pro národní bezpečnost.

Společnost primárně nabízí služby maloobchodních telefonních karet spotřebitelům v USA. Vlastní ji CITIC Group, dříve China International Trust Investment Corporation, která je sama vlastněna čínským ministerstvem financí.

Pacific Network a ComNet mají 60 dní na ukončení svých operací v USA.

Komisaři FCC v komentářích k akci také nastolili možnost dalšího úsilí zajistit, aby společnosti, kterým bylo zakázáno provozovat telekomunikační služby ve Spojených státech, nemohly nové zákazy obejít.

Regulační agentura zjistila, že protože Pacific Networks a ComNet jsou americké dceřiné společnosti čínského státního subjektu, „podléhají vykořisťování, vlivu a kontrole ze strany čínské vlády a je vysoce pravděpodobné, že budou nuceny vyhovět požadavkům čínské vlády bez dostatečných právních postupů pod nezávislým soudním dohledem,“ a představují pro USA riziko pro národní bezpečnost.

FCC učinila podobná rozhodnutí o operacích China Telecom a China Unicom v USA a loni zrušila jejich provozní oprávnění.

Kromě informací od agentur, „vlastní přezkum zjistil, že pokračující přístup společností k americké telekomunikační infrastruktuře vytváří příležitosti pro čínskou vládu nebo jiné státem podporované aktéry, aby se zapojili do špionáže sledováním provozu v USA,“ uvedl v prohlášení komisař FCC Brendan Carr, republikán. „Naše kontrola také zjistila, že chování společností vůči Komisi a Kongresu chyběla důvěryhodnost a spolehlivost.

V podání z dubna 2021 na protest proti tomu, aby FCC zvažovala provozní autoritu Pacific Telecom, právníci společnosti tvrdili, že „Komise neprokázala, že Společnosti někdy provedly jakékoli hanebné aktivity na žádost čínské vlády, založily svůj případ výhradně na spekulacích, že Společnosti budou jednat podle zahraničního vlivu, a kritizoval Společnosti za to, že nedokázaly negativní důkaz, že nejsou pod cizím vlivem. … Zabezpečení nabízené odvoláním je zcela výkonné: je to řešení, které … neprokazuje [to] bude řešit skutečnou hrozbu nebo zlepší zabezpečení telekomunikačních sítí v USA.“

Ve svých komentářích k akci Carr řekl, že FCC by také měla uzavřít regulační mezery a zajistit, aby společnosti nebyly schopny obejít provozní omezení v USA. “Je možné, že operátoři, kterým byla odejmuta jejich… oprávnění na základě obav o národní bezpečnost, by mohli s tímto rozhodnutím skoncovat. Zejména mohou nabízet stejné nebo podobné služby způsobem, který nevyžaduje [] … oprávnění – ať už nabízením služeb na základě soukromé dohody nebo poskytováním datového centra nebo jiných služeb, které tento typ oprávnění nevyžadují. Toto není vývoj, který si můžeme dovolit ignorovat.“

Carr navrhl, aby FCC zahájila řízení, „které zkoumá, zda bychom měli regulovaným operátorům zakázat přímé propojení se subjekty, které představují hrozbu pro národní bezpečnost“.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »