NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Digitel spouští první zkušební provoz 5G v Jižním Súdánu

5G dotace MMR

Společnost Digitel South Sudan tvrdí, že zahájila první zkušební provoz 5G v zemi.

Telekomunikační společnost nastínila své záměry zlepšit digitální propast Jižního Súdánu pomocí této technologie.

Podle místního časopisu Eye Radio spustila telekomunikační společnost v hlavním městě země Jubě zkušební provoz 5G.

Telekomunikační společnost se spojila se společností ZTE a provedla test, který využíval 60 MHz spektra v pásmu 3,5 GHz. Digitel na Facebooku uvedl, že zkušební verze zaznamenala rychlost stahování 1,2 Gb/s.

„Chceme využívat technologie ke zlepšení produktů a služeb, které přinášíme našim lidem,“ řekl výkonný viceprezident společnosti Digitel De Chan Awol. „Víme velmi dobře, že v Jižním Súdánu je mnoho míst, která nemají připojení.“

Je třeba zmínit, že pouze 12 procent země má přístup k internetovým službám, což ze země, která má přibližně 11 milionů obyvatel, činí jedno z nejméně připojených míst na světě.

Společnost Digitel, která nabízí služby 2G, 3G a 4G LTE, zatím neuvedla datum, kdy plánuje spustit služby 5G, i když uvedla, že bude poskytovat služby 5G nejen v hlavním městě.

Společnost Digitel, která byla založena v roce 2020, je jedinou telekomunikační společností vlastněnou Jižním Súdánem v zemi. Konkuruje jihoafrické telekomunikační společnosti MTN a kuvajtské společnosti Zain Telecom.

Zdroj: datacenterdynamics.com