NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Deutsche Telekom pokrývá 5G polovinu německé populace

5G city

Německý operátor Deutsche Telekom potvrdil, že jeho služba 5G v současné době pokrývá 3 000 měst a obcí po celé zemi, s téměř 30 000 5G antén již v provozu.

Společnost Deutsche Telekom uvedla, že za posledních 5 týdnů bylo upgradováno na téměř 5 000 antén na 5G a integrováno do živé sítě. To znamená, že 40 milionů lidí má nyní přístup k 5G síti.

„Polovina populace v Německu je nyní pokryta. 5G dorazila do všech německých států. Je to velký krok pro naše zákazníky, naši síť a pro digitalizaci v Německu,“ řekl Walter Goldenits, vedoucí technologie společnosti Telekom Deutschland. Vedoucí pracovník uvedl, že cílem společnosti je do konce roku pokrýt dvě třetiny obyvatel země 5G.

„Již v tomto roce zapneme 5 G na 2,1 GHz v nejméně polovině Německa. 2,1 GHz je vynikající pro 5G, protože tento rozsah spektra kombinuje rychlost a dobré šíření,“ uvedl nedávno při konferenci s investory generální ředitel Timotheus Höttges.

„Budeme mít 20 největších měst pokrytých 3,6 GHz. V budoucnu využijeme další rozsahy spektra, například kmitočty 700 MHz. Máme tedy kombinaci nízkého pásma, středního pásma a vysokého pásma, což je ve srovnání s naší konkurencí podstatně lepší a budeme nasazovat rychleji než kdokoli jiný. Když tedy porovnáme závazky společnosti Vodafone s našimi, budeme mít do konce roku čtyřikrát větší pokrytí, pokud jde o 5G,“ dodal Höttges.

Deutsche Telekom používá pro svou 5G expanzi různé frekvence. Důraz je kladen na frekvenční pásma 2,1 GHz a 3,6 GHz. Začátkem července 2019 Deutsche Telekom zahájil zavádění své sítě 5G v omezeném počtu měst po celém Německu.

Konkurenční operátor Vodafone Germany ve svém prohlášení o finančních výsledcích minulý týden uvedl, že do konce roku 2020 plánuje pokrýt 10 milionů lidí technologií 5G.

Telefonica Deutschland si klade za cíl pokrýt do roku 2022 svou 5G sítí 16 milionů lidí, letos se to bude týkat Berlína, Hamburku, Mnichova, Frankfurtu a Kolína nad Rýnem.

Zdroj: rcrwireless.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »