NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

D-Link zjednodušuje firmám návrat do běžného provozu

D-Link Nuclias Cloud

S očekáváním postupného rozvolňování protiepidemických opatření se celá řada firem začíná připravovat na návrat do běžného provozu, tj. na návrat alespoň části zaměstnanců do kanceláří, na otevření provozoven a přivítání zákazníků. Pro úspěšné podnikání je nezbytný i spolehlivý provoz počítačové sítě a bezdrátové Wi-Fi sítě, pro vnitrofiremní účely nebo pro připojení zákazníků.

D-Link logoProto D-Link přichází se speciální nabídkou, která ulehčí firmám návrat do práce. Jedná se o síťové řešení Nuclias Cloud s efektivní vzdálenou správou Wi-Fi přístupových bodů a přepínačů z cloudu, tj. z webového portálu nebo z mobilní aplikace, kdykoli a odkudkoli, bez nutnosti veřejných IP adres nebo VPN tunelů do sítě.

„Rozumíme potížím, kterým podniky čelí během tohoto nejistého období,“ uvádí Marek Vyklický, manažer pro klíčové zákazníky ze společnosti D-Link a dodává: „proto do konce června nabízíme ke každému Wi-Fi přístupovému bodu Nuclias Cloud licenci pro správu z cloudu na celkových 5 let za pouhých 5 eur k ceně HW navíc.“

DBA-X2830PD-Link tím chce podpořit i malé a střední podniky, které si tak mohou dovolit „velké“ řešení, s neomezenou škálovatelností a jednoduchou správou. Součástí Wi-Fi řešení Nuclias Cloud jsou nyní také nejnovější přístupové body Wi-Fi 6 (802.11ax) a propojení s aplikacemi Fydelia, Purple, Stampefe a Twilio, které poskytují nástroje pro automatizaci, trasování, přístup pro hosty či marketingové nástroje pro komunikaci se zákazníkem.

Nuclias Cloud logoAktivní prvky Nuclias Cloud podporují bezobslužnou auto-konfiguraci, tzv. Zero-Touch Auto-Provisioning. Proto není potřebná přítomnost správce sítě v místě instalace. Stačí zařízení jen připojit ke stávající síti, a jakmile má připojení do internetu, automaticky si z cloudu stáhne svou konfiguraci podle připraveného profilu. Cloudové rozhraní nabízí rychlý přehled nad stavem a událostmi v síti, umožňuje rychlé a hromadné změny v konfiguracích, vzdálené aktualizace firmwaru či řízení přístupu do sítě. Všechny funkce včetně až roční historie logů jsou součástí základní licence. Pro vyšší funkcionalitu nebo pro sítě s větším počtem uživatelů nejsou potřebné žádné dodatečné licence.

Nuclias Cloud pracuje pouze s řídícími daty, samotný datový provoz se do cloudu nepřenáší. Jedná se o bezpečné řešení s ohledem na ochranu osobních údajů a platnou legislativu, což potvrzuje také certifikace TRUSTe od společnosti TrustArc.

Nuclias Cloud je ideálním řešením pro firmy bez IT odborníků, pro firmy s více pobočkami, obchodní řetězce nebo pro resellery a integrátory, kteří poskytují firmám správu sítě jako službu (tzv. MSP, Managed Service Provider).

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »