NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

ČTÚ za poslední rok uložil pokuty pět milionů korun za nevyžádané telefonáty

robot call marketing

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) uložil za posledních 12 měsíců pokuty v souhrnné výši téměř pět milionů korun za nevyžádané marketingové hovory. Řešil celkem 1380 stížností a provedl 75 hloubkových kontrol. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci regulátora.

Před rokem začala platit nová pravidla, která změnila princip vyjádření nesouhlasu s marketingovými telefonáty. Z nutnosti aktivně vyjádřit nesouhlas je novým pravidlem potřeba mít souhlas volaného, a to buď individuální pro danou firmu nebo vyjádřený ve veřejném seznamu.

Dvě dosud nejvyšší nepravomocné pokuty, shodně po 2,2 milionu Kč, byly uloženy dvěma spolupracujícím společnostem za opakované nevyžádané telefonáty s tematikou fotovoltaiky. „Od 1. března 2023 jsme nezaznamenali žádnou stížnost na telefonát jménem společnosti, která telefonáty iniciovala, a fotovoltaika přestala být dominujícím tématem nevyžádaných hovorů,“ uvedla mluvčí úřadu Tereza Meravá.

Fotovoltaika měla do března podíl na marketingových hovorech okolo 33 procent, v současnosti vedou telefonáty s finančními nabídkami, dodal ČTÚ.

TZ