NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Citymesh instaluje soukromé 5G v Severním moři pro zabezpečení energetické infrastruktury EU

Nobelwind v Severním moři

Provozovatel privátních sítí a specialista na průmyslovou konektivitu Citymesh nasadil soukromou síť 5G – nebo spíše modernizoval stávající privátní síť LTE – na větrné farmě Nobelwind v Severním moři, asi 50 kilometrů od belgického pobřeží. Práce jsou součástí nového projektu 5G Seacurity, jehož cílem je zabezpečit energetickou infrastrukturu na moři, a navazuje na dubnový bezpečnostní pakt mezi šesti zeměmi Severního moře, včetně Belgie, s cílem lépe chránit klíčová aktiva v regionu.

Dánsko, Německo, Nizozemsko, Norsko a Spojené království rovněž podepsaly dohodu, která navazuje na Pakt o bezpečnosti Severního moře, podepsaný na summitu o Severním moři v dubnu 2023. Napětí je vysoké zejména kvůli vztahům a situaci s Ruskem. Švédská firma Securitas, která poskytuje bezpečnostní služby, vede jádro belgických skupin v úsilí o Nobelwind, mezi něž patří také FOD Mobiliteit, federální dopravní agentura, firma Phoenix AI, která se zabývá analýzou videa, a společnost Dotocean, která se zabývá cloudovou robotikou.

Zařízení Nobelwind je jednou ze tří větrných farem provozovaných belgickou firmou Parkwind v Severním moři. Padesát turbín na ploše 19,8 kilometrů čtverečních zásobuje elektřinou přibližně 190 000 domácností na pevnině. Projekt, který získal vládní financování, propojuje nové pole senzorů IoT s modernizovanou sítí 5G, která zahrnuje stacionární a mobilní radary, kamery a autonomní vozidla. V prohlášení se uvádí: „Řešení nám umožňuje reagovat na hrozby z lodí a dronů v reálném čase. Senzory připojené přes 5G mohou přenášet obrovské množství dat s minimálním zpožděním a vysokou spolehlivostí, což je nezbytné pro okamžitou identifikaci hrozeb a reakci na ně.

Zdroj: rcrwireless.com

Foto: Parkwind