NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Budoucnost řízení dopravy je v inteligentních kamerových systémech

Budoucnost řízení dopravy

ProficommsProblémem narůstajícího objemu dopravy se musejí obce, města a kraje zabývat stále intenzivněji. K zajištění vyšší bezpečnosti a plynulosti dopravy přispívají poslední dobou zejména moderní kamerové systémy. Tyto systémy již dávno nenabízí jen “hloupé” sledování provozu. Díky kombinaci moderních dopravních kamer a specializovaného software dokáží vyhodnotit aktuální situaci na silnici a v případě nenadálé události obratem upozornit řídící centrum, případně automaticky spustit sled přednastavených událostí (např. snížení maximální povolené rychlosti, uzavření jednoho jízdního pruhu, apod.).

proficomms kamera 1proficomms kamera 2

Nadnárodní koncern TKH se svojí značkou SIQURA nabízí celou řadu kamer vhodných pro dálnice, silnice, křižovatky či tunely. Jedná se o modelovou řadu SIQURA XCU – modely Compact, Thermal, duální XCU Fusion (kombinace optické a termální kamery) nebo speciální PTZ kamera TrafficPTZ Ultimo v2. Tyto kamery se vyznačují kvalitním zpracováním, robustním provedením, nerezovým krytem a velmi vysokou spolehlivostí. Kombinace všech těchto vlastností snižuje i budoucí náklady vynaložené na pravidelnou údržbu, servis a obsluhu. Využitím sofistikovaného software CITILOG lze pak zajistit vyšší bezpečnost provozu na silnicích. Systém například umí spolehlivě sledovat a hodnotit úroveň a hustotu dopravy, detekovat chodce na vozovce, pomalu jedoucí vozidlo nebo jízdu v protisměru. Všechny tyto sledované události umožňují rychlejší reakce na nečekané události, snižují počet dopravních nehod, zvyšují plynulost dopravy a zajišťují účinnější řízení dopravy ve sledovaném regionu. Kombinace kamer SIQURA se softwarem CITILOG je již několik let úspěšně provozována ve známém pražském tunelu a setkáváte se s nimi v každodenním provozu i na dalších místech v České a Slovenské republice – zejména na dálnicích a v tunelech.

proficomms kamera 3

Další oblastí, kde může kamerový systém velmi pomoci je dohled nad dodržováním dopravních pravidel, sledování nebezpečného chování řidičů a hledání odcizených vozidel. Zde může společnost TKH nabídnout zejména dopravní kamery Tattile, určené pro inteligentní dopravní systémy. Jedná se o unikátní kamery, které mají přímo v sobě integrované inteligentní video analýzy pro rozpoznávání registrační značky (SPZ), rychlosti, barvy vozidla, modelu a značky. Vše tedy probíhá přímo v kameře např. včetně detekce jízdy na červenou. Systémy se dodávají jako stand-alone řešení, které funguje v režimu Plug&Play. Tyto kamery mohou také efektivně pomoci s hledáním kradených vozidel – neboť nabízí velmi přesné, spolehlivé a rychlé rozpoznání SPZ až do rychlosti 250km/h. Následné autonomní srovnání rozpoznané SPZ s databází uložených vozidel pak slouží k identifikaci hledaných či odcizených vozů. V případě nalezení shody může být obratem informována policie a kamerový systém tak velkou měrou přispívá ke snižování kriminality.

Moderní kamerové systémy čím dál více pronikají do každodenního života, pomáhají zlepšovat dopravní situaci v obcích a plynulost na silnicích. Díky inteligentním analýzám pomáhají mnohem účinněji i tam, kde byl dříve nutný neustálý dohled člověka.

Autorizovaným distributorem značky Siqura je společnost PROFIcomms, s.r.o., jejíž produktoví manažeři Vám ochotně poradí s Vaším projektem nebo požadavky.

Foto: fanjianhua / Freepik

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »
Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »