BUDI BOXY

BUDI BOXY

CommscopeBUDI boxy (v překladu BUilding DIstribution boxes) byly vyvinuty pro použití při výstavbě sítí FTTH jako centrální distribuční bod pro vnitřní i venkovní aplikace. Nástěnné boxy jsou vyráběny ve třech základních provedeních, a to jako provařovací/patchovací boxy, čistě provařovací anebo jako boxy pro PON řešení s předkonektorovanými splittery.

BUDI boxy FTTH

Základní čtyři velikosti boxů umožňují široký výběr pro konkrétní použití. Velikosti boxů jsou označeny písmeny: box s kapacitou 36 svárů BUDI-2S, s kapacitou 96 svárů BUDI-1S, s kapacitou 168 svárů BUDI-S a s největší kapacitou 216 svárů BUDI-M.

Type of BUDI

BUDI boxy mohou být použity jak pro vnitřní, tak pro vnější aplikace. Jsou UV stabilní a jsou vyrobeny z oheň retardujících materiálů se stupněm krytí IP56.

Odolnost vůči mechanickému nárazu je IK08. Boxy je možné doplnit podle použití, kdy do společných prostor je box možné dovybavit zámkem.

BUDI boxy v sobě spojují několik hlavních výhod. Jako hlavní předností použití těchto boxů můžeme uvést: nezávislost na typu použitého kabelu, možnost vytvoření průběhu nepřerušených bufferů a dokonce i vláken, pevná fixace tahového prvku, případně pláště kabelu a možnost terminování patchcordů.

BUDI boxy FIST SOSA

BUDI boxy využívají všech výhod použití systému FIST, tj. jednotného systému, který je používán v rozvaděčích, spojkách i boxech. Boxy jsou Raycomplně kompatibilní se SOSA kazetami, které jsou dodávány v mnoha variantách včetně možnosti uložení pasivních prvků, možnost uložení jak krimpovacích ochran, tak teplem smrštitelných. Při použití pro vnitřní aplikace je možnost rozšíření vstupu optického kabelu i ze strany nebo shora boxu. Do boxu lze vstoupit buď pomocí segmentových průchodek, které umožňují instalaci nepřerušeného kabelu nebo klasických PG průchodek. Díky těmto průchodkám je možné uložit několik průchozích kabelů. Velkou výhodou je, že v den pořízení boxu není nutné ho koupit zcela vybavený, ale veškeré příslušenství lze postupně dokupovat dle potřeby a možností boxu.

Autor: Ladislav Kliment, Raycom s.r.o.

BUDI 1-S splice-patch

Související příspěvky

Leave a Comment