NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Avanti postaví pozemní stanici v datovém centru Free v Senegalu

Avanti Communications

Satelitní společnost Avanti má postavit novou pozemní stanici v datovém centru v Senegalu provozovaném společností Free.

Avanti Communications a místní telco Free oznámily pětiletou dohodu o partnerství, podle které Free postaví a bude hostovat novou satelitní bránu v Senegalu pro satelit HYLAS 4 společnosti Avanti.

Free Senegal postaví a bude provozovat novou bránu ze svého datového centra v Diamniadio, mimo hlavní město Dakar.

Avanti uvedla, že nová brána rozšíří pokrytí jejích satelitních a satelitních backhaul služeb HYLAS 4 do Senegalu a také do Guineje, Sierry Leone, Guineje Bissau, Gambie a Libérie. Dokončí také pokrytí Avanti o Pobřeží slonoviny.

„Toto strategické partnerství s Free v Senegalu demonstruje náš závazek spolupracovat s místními partnery v Africe, jako je Free, s cílem zvýšit pokrytí naší satelitní flotily – což přináší výhody zemím a územím, které jsou často přehlíženy, pokud jde o vysokorychlostní širokopásmové připojení. Těšíme se na spolupráci s týmem Free, aby se tato vize stala skutečností,“ řekl Kyle Whitehill, generální ředitel společnosti Avanti.

Avanti má sedm pozemních stanic v Jižní Africe, Nigérii, Turecku, na Kypru, v Německu (x2) a ve Spojeném království. Společnost provozuje pět satelitů, z nichž první vypustila v roce 2010. Svou nejnovější družici HYLAS 4 vypustila v dubnu 2018; satelit využívá technologii Ka-band a má 64 pevných paprsků obsluhujících Afriku a Evropu a také čtyři nezávislé řiditelné paprsky.

Mamadou Mbengue, generální ředitel společnosti Free v Senegalu, dodal: „Jsme potěšeni, že si Avanti vybrala Free jako svého partnera brány v Senegalu, protože uznává možnosti, které nabízí tým Free a naše zařízení datového centra v Diamniadio. Tato dohoda mezi Avanti a Free o vybudování brány a poskytování satelitního pokrytí v pásmu Ka po celém Senegalu a sousedních zemích je hlavním milníkem v naší agendě digitální transformace.”

Senegalská telco společnost Tigo se v roce 2019 přejmenovala na Free. Společnost vlastní Saga Africa Holdings Limited; konsorcium vlastněné NJJ, Teyliom Group a Sofima (Axian Group).

V únoru SES oznámila plány na umístění satelitní brány O3b v teleportu Sonatel v Senegalu.

První africká pozemní stanice byla instalována v Senegalu v roce 1972 státní společností, která se nakonec stala Sonatelem. Tento satelit byl rozebrán v roce 2020 kvůli jeho poškození a obavám o bezpečnost.

Zdroj: datacenterdynamics.com